Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD RX 490 – czy pojawi się już w Grudniu?

Screenshot_14

Według ostatnich doniesień, które pojawiły się w sieci, AMD może wydać nową kartę graficzną jeszcze przed świętami. Byłby to prawdopodobnie Radeon RX 490, lecz wszystkie informacje to jedynie domysły i spekulacje.


W obecnej sytuacji możemy spodziewać się w zasadzie tylko dwóch scenariuszy. Pierwszym jest, że AMD może wydać podwójnego Polaris’a (np. 2xRX 480 na jednym PCB), korzystającego z pełnego rdzenia tej architektury. Skutkowałoby to 2304 shaderami przemnożonymi przez 2 => czyli 4608 procesorami shader. Jednak rozwiązania CrossFire albo SLI straciły ostatnio na popularności, więc miejmy nadzieję, że jednak będzie to ten drugi scenariusz.
Alternatywą jest wydanie GPU znanego jako VEGA 10. Na wczesnych „rozkładach jazdy” koncernu AMD, Vega 10 oznaczony był jako produkt korzystający z pamięci HBM2. Miałby to być więc produkt mogący konkurować z bardziej high-end’owymi produktami Nvidii np. GTX 1080. W przeciekach pojawia się również informacja jakoby nowa architektura posiadała 64 jednostki obliczeniowe oraz 64 shadery przypadające na klaster. W rezultacie posiadałaby ona łącznie aż 4096 shaderów przy pojedynczym GPU. Wydajność plasowałaby się na poziomie 24 TFLOP przy 16bit (pół-precyzyjnych) obliczeniach zmiennoprzecinkowych. GPU wyposażone byłoby w 8 bądź 16GB pamięci HBM2 oraz posiadało ok. 512GB/s przepustowości pamięci. Szczerze powiedziawszy mając na uwadze ostatnie premiery od AMD, Grudzień wydaje się raczej mało prawdopodobnym terminem na premierę jakiejkolwiek nowej karty. Niemniej, miejmy nadzieję, że coś ciekawego pojawi się już niedługo.


Źródło: Guru3d.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku