Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Celerony zamiast Ryzenów

Już druga osoba zgłosiła otrzymanie fałszywego procesora AMD Ryzen 7. W pudełku zamiast wydajnego CPU znajdował się Intel Celeron z tanim chłodzeniem. Nie wiadomo, jaka jest skala oszustwa i ile klientów Amazona padła lub może jeszcze paść ofiarą.

Z początku wszystko wydaje się okej. Klient otrzymuje przesyłkę, w której znajduje się zaplombowane pudełko od procesora. Po rozpakowaniu pierwsze, co rzuca się w oczy, to dziwny cooler, w ogóle niepodobny do modelu Wraith. Sam procesor jest już dobrze spreparowany i osoba niezbyt znająca się na nich może mieć problem z zauważeniem różnicy.

 

Podrobiony Ryzen posiada profesjonalnie przygotowaną przezroczystą nalepkę, na której znajdują się informacje charakterystyczne dla tej serii. Sęk w tym, że w przypadku oryginałów są one naniesione bezpośrednio na IHS. Kolejną rzeczą (oprócz oczywiście braku charakterystycznych dla podstawek AMD pinów) jest inny kształt samego odpromiennika ciepła niż w przypadku oryginału.

  ryzen amazon falszywe rddit  

Na górze widzimy podrobiony procesor, zaś na dole prawdziwego Ryzena.

 
fot. Gamestar.de
fot. Gamestar.de
 

Podróbki trafiły jakimś cudem do sklepu Amazona. Firma przeprasza za zaistniałą sytuację, zaś konsumentom, którzy nabyli fałszywe modele, zapewnia całkowity zwrot poniesionych kosztów i dodają dodatkowe bony w ramach przeprosin. Póki co nie wiadomo jak w ogóle Ryzeny trafiły na magazyny sklepu. Prawdopodobnie winę ponosi osoba przyjmująca zamówienia, która nie zwróciła uwagi na podrobione plomby oraz wygląd CPU.

  ryzen fake  
 

Źródło: Reddit

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku