Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD Ryzen bez wersji 6 rdzeniowej?

amd-ryzen-mini

Co prawda jest to jedynie spekulacja, lecz trzeba ją wziąć pod uwagę. Według najnowszych doniesień, AMD nie wyda procesora w wersji hexacore czyli 6 rdzeniowej. Nie pojawią się również żadne procesory dwu-rdzeniowe najnowszej generacji. Kanadyjczycy skupią się bowiem, wyłącznie na procesorach 4 oraz 8 rdzeniowych z oraz bez funkcji Hyper-Threading.


Źródłem informacji jest Tajski portal Zolkorn. Pomysł na takie domysły pochodzi z tego, że procesory Ryzen są budowane na partycjach posiadających 4 fizyczne rdzenie w jednym module. Tradycyjnie, takie procesory posiadały dwu-rdzeniowe moduły, co powodowało, że np. 8 rdzeniowy procesor posiadał 4 dwu-rdzeniowe moduły. W tym momencie, wygląda na to, że AMD mogłoby albo dezaktywować 2 rdzenie w cztero-rdzeniowym module, albo takie procesory po prostu się nie pojawią w sprzedaży. Potwierdzać to może jeszcze fakt, że AMD do tej pory nie wymieniło ani jednej informacji nt. 2 albo 6 rdzeniowych procesorów w rodzinie Ryzen.


Jedna rzecz jest natomiast pewna, otrzymamy 4 i 8 rdzeniowe procesory różniące się SKU, funkcją HT, taktowaniami oraz TDP. Większość z nich a na pewno wszystkie wersje mainstream oraz high-end otrzymają odblokowany mnożnik. Premiera procesorów Ryzen to Marzec tego roku.


Źródło: Guru3D.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku