Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD Ryzen – Lineup serii R7, R5 oraz R3

Wiemy już jak będą nazywać się najnowsze procesory AMD Ryzen, ile będą miały rdzeni/wątków oraz wg. strony „Coolaler” jaki będzie ich główny konkurent ze stajni Intel.


W przeciwieństwie do Intel’a, schemat nazewnictwa najnowszych procesorów AMD owiany był tajemnicą. Z premierą wyznaczoną na 2 Marca, firma ma zamiar wydać aż 17 modeli procesorów. 5 z nich należy do najwyższej serii i jest wyposażona w 8 rdzeni fizycznych. Kolejne 4 to propozycje 6 rdzeniowe i aż 8 modeli wyposażono w 4 rdzenie. W tym momencie nie wiemy co oznacza tajemniczy dopisek PRO przy niektórych modelach, ani jakie będą dokładne taktowania wymienionych modeli. Co ciekawe, wygląda na to, że wszystkie modele 6 i 8 rdzeniowe będą wyposażone w Hyper-Threading. W większości przypadków taktowanie nowych procesorów ma oscylować w granicach 3~3,6 GHz z oczywistą funkcją Turbo podnoszącą tę wartość do ok. 4GHz.


amd-ryzen_r7_r5_r3

Ciekawie wygląda sprawa porównań do procesorów Intel’a. Trzeba to traktować czysto spekulacyjnie, ale wygląda na to, że AMD na prawdę ma zamiar stanowić realną konkurencję wydajnościową dla nawet najwyższych procesorów niebieskich.


Źródło: Techpowerup.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku