Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Threadripper 2990WX podkręcony do 5,1 GHz, bije rekord w Cinebench

Amd Ryzen Threadripper 2990WX z taktowaniem 5,1 GHz na wszystkich rdzeniach, chłodzony ciekłym azotem. Jak wygląda wydajność takiego potwora? 7618 pkt w Cinebench R15, nowy rekord i pokonany Intel Core X z 28 rdzeniami.

 

Overclockerzy zakasali rękawy i postanowili wykręcić 5 GHz na najnowszym, flagowym Threadripperze. Udało się pokonać tę barierę przy użyciu ciekłego azotu. Procesor uzyskał aż 7618 pkt w Cinebench R15, ponad 1500 pkt więcej niż w przypadku ustawień fabrycznych. Udało się także wyprzedzić 28-rdzeniowego Core X, który uzyskał wynik 7344 pkt przy specjalnym, przemysłowym chłodzeniu cieczą i taktowaniu 5 GHz.

  AMD-Threadripper-2990WX-LN2-5.1-GHz-Benchmarks  

Wynik naprawdę godny podziwu, lecz dla wielu osób niemiarodajny. Nikt przecież nie będzie na co dzień chłodzić komputera ciekłym azotem. W tym przypadku znacznie lepiej wypada procesor Intela, albowiem chłodzenie, chociaż przemysłowe, da się zmieścić w obudowie i nie wymaga aż takiego nakładu pieniędzy oraz czasu jak w przypadku LN2. Warto lepiej wspomnieć o 4 GHz na chłodzeniu powietrznym. Threadripper 2990WX to rzeczywiście bestia, lecz zapewne w ostateczności ulegnie 28-rdzeniowemu potworowi od niebieskich. Niemniej wiadomym jest, które z CPU będzie zdecydowanie tańsze.

  AMD-Threadripper-2-Demo  

Walka w segmencie HEDT zaczyna się robić coraz bardziej zażarta. Oprócz samej wydajności w grę wchodzi wyważona cena. Na tym polu Threadripper wydaje się być na wygranej pozycji. Wszystko jednak rozbije się o wydajność w konkretnych programach. Dopiero przy szczegółowych testach w zastosowaniach profesjonalnych będzie można polemizować, kto ostatecznie zwycięży.

 
 

Źródło: Tom’s Hardware

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku