Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


16-rdzeniowy Ryzen i platforma Whiteheaven w czerwcu

Nadchodzący Ryzen o nazwie kodowej Threadripper, przeznaczony dla entuzjastów, pracować będzie na nowej, high-endowej platformie Whiteheaven, z gniazdem na aż 4094 piny. Threadripper zadebiutować ma na targach Computex, które odbędą się w przyszłym miesiącu.

 

Okazuje się, że Threadripper będzie kompatybilny ze zmodyfikowaną wersją socketu serwerowego SP3, przeznaczonego dla nadchodzących serwerowych procesorów Naples. Obie generacje posiadają taką samą fizyczną specyfikację i różnią się maksymalnym TDP oraz kilkoma mniejszymi detalami. Najważniejszą różnicą jest jednak to, że dla Naplesa dostępne będą płyty główne z dwoma gniazdami dla procesorów.

  AMD-X390-Chipset  

AMD projektowało Ryzeny z myślą o łatwej możliwości dokładania kolejnych modułów CCX, na które składają się 4 rdzenie Zen. Tym samym firma zostawiła sobie otwartą furtkę do implementacji nawet 32 rdzeni do Threadrippera. Platforma Whiteheaven oferuje więcej złącz I/O, portów dysków twardych oraz więcej rdzeni, wątków i pamięci L3 względem nadchodzącego chipsetu X299 od Intela. To może oznaczać powrót dominacji AMD w segmencie high-end, która ostatni raz miała miejsce 14 lat temu przy architekturze „Hammer” i Athlon 64.

 

Bazowa częstotliwość Threadrippera wynosić ma 3,1 GHz, zaś w trybie Boost zegar osiągnie 3,6 GHz. Pamięć Cache L3 wyniesie 32 MB. Pamięć na platformie WhiteHeaven pracować będzie w trybie Quad Channel.

  AMD-X399-Chipset  

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku