Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Kopanie na CPU: koszt Threadrippera zwraca się po półtora roku

Obecne chaos na rynku kart graficznych skłania niektórych górników do szukania alternatyw. Co powiecie na kopanie przy pomocy procesora? Jak się okazuje, świetnie sprawdza się w tym przypadku Ryzen Threadripper, który posiada sporą moc i wpasowuje się w algorytmy obliczeniowe.

 

Oh, nie, po raz kolejny AMD. Produkty czerwonych to istne Święte Graale dla górników. Po wywindowaniu cen RX-ów oraz Vegi do granic absurdu, kolejną ofiarą mogą paść Threadrippery. Jak się okazuje, szesnastordzeniowy Threadripper 1950X może spłacić się nawet w niecałe półtora roku. Potrafi on osiągnąć nawet 1500 hash/s przy poborze prądu na poziomie zaledwie 246W dla całego zestawu komputerowego. Szczegóły przedstawiła ekipa z HardOCP:

   

Wszystko dzięki kryptowalucie Monero, którą możemy kopać na procesorach z całkiem niezłym zyskiem. W jej przypadku algorytmy zoptymalizowane są pod układy ze sporą ilością pamięci cache L3. Damien Triolet, kierownik działu technicznego marketingu AMD twierdzi, że dzięki aż 2 MB pamięci trzeciego stopnia dla pojedynczego rdzenia możliwe jest osiągnięcie zysku na poziomie nawet 90& miesięcznie, co pozwoliłoby spłacić procesor w nawet niecały rok. Co więcej, kosztujący około 760$ niższy model Threadrippera – 1920X – może zwrócić się w 9 miesięcy.

 

Triolet sugeruje, że świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie nie procesorowej koparki, lecz użycie Threadrippera w swoim zestawie, aby w czasie wolnym od jego użytkowania móc go sobie spłacić. Ciekawe rozwiązanie.

 
 

Źródło: PCGamesN, HardOCP

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku