Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Kurs akcji AMD w dół, inwestorzy zaniepokojeni

Czyżby inwestorzy się przeliczyli? Pomimo wyników finansowych za pierwszy kwartał, gdzie AMD odnotowało zysk 18% większy niż w ubiegłym kwartale rok do roku, akcje korporacji na giełdzie spadły 2 maja o prawie 1/4.

 

Rok temu, 19 kwietnia 2016 roku Lisa Su, dyrektor generalny AMD, zaprezentowała światu Ryzena. Od początku roku akcje firmy pięły się w górę i w ciągu 2016 wzrosły o bagatela 330 procent. Wszystko było dobrze aż do 2 maja 2017 roku. Właśnie dwa dni temu AMD zaprezentowało wyniki finansowe za ostatni kwartał, gdzie do przychodu doliczony już został dochód ze sprzedaży Ryzenów.

  amd582  

Przychód AMD wyniósł łącznie 984 mln dolarów, co stanowi wynik 11 procent niższy niż ostatni kwartał minionego roku, gdzie zanotowano 1,11 mld dolarów. Spadek był jednak o wiele niższy, niż można by było zakładać i jestem przekonany, że w Q2 firma przebije już granicę miliarda. Pozytywną wiadomością jest również coraz niższa strata netto, która wyniosła 73 miliony. Złą wiadomością są jednak malejące rezerwy gotówkowe i ekwiwalenty. Stopniały one o 321 mln i został już niecały miliard. Jeśli AMD nie zacznie zarabiać, to bankructwo jest nieuniknione.

  amd bessa  

Właśnie tego prawdopodobnie obawiają się inwestorzy. Olbrzymia bessa spowodowała aż 24,39% spadku w ciągu zaledwie jednego dnia, co stanowi rekord od 2005 roku, kiedy to zanotowano spadek o aż 26,2%.

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku