Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD na plusie, na to czekaliśmy!

Statek już nie tonie. Rewelacyjna sprzedaż Ryzenów oraz świetnie przyjęte Threadrippery pomogły AMD załatać dziury i firma po bardzo długim czasie wykazała zysk netto. Na czysto przedsiębiorstwo z Sunnyvale wypracowało 71 mln dolarów.

 

Mówią „włóż do ryżu” jeśli się coś popsuło. AMD chyba wzięło sobie to powiedzenie do serca i rzeczywiście Ryż naprawił cały koncern. Ogólny przychód w III kwartale bieżącego roku wyniósł 1,64 mld dolarów, co stanowi wynik aż o 34% większy w stosunku do kwartału poprzedniego i o 26% wyższy rok do roku. Wpływy wyniosły aż 126 mln dolarów, aż pięciokrotnie więcej niż w II kwartale. W zeszłym roku w tym okresie wyniosły one bagatela 293 mln na minusie.

  amd wyniki finansowe q3  

Co najważniejsze, firma jest już nad kreską. Według standardu GAAP zysk w przeliczeniu na jedną akcję wyniósł 0,07 dolara, przedtem wynosił on poniżej zera. W III kwartale zeszłego roku strata wynosiła aż 0,50 dolara, więc widać ogromny progres. Pozostaje pytanie, jak w dłuższej perspektywie zachowa się giełda. Póki co AMD zanotowało prawie 13% spadku po opublikowaniu wyników finansowych.

 
fot. Investing.com
fot. Investing.com
 

Wśród innych ciekawostek z raportu warto spojrzeć na sukces Ryzenów. Lisa Su, CEO firmy, powiedziała, że wygenerowały one od 40 do 50 procent udziałów w sprzedaży. Przedsiębiorstwo planuje zamknąć rok z kwartałem nieco słabszym niż ten, spodziewając się przychodu niższego o 15%. To dość zrozumiałe – w końcu premiera Coffee Lake i poprawa ich dostępności powinny nieco zmienić rynek. Szykuje nam się prawdziwa wojna w 2018 roku – Ryzen 2, Ice Lake. Będzie się działo!

 
 

Źródło: Techpowerup

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku