Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Architektura ZEN ma starczyć AMD na 4 lata?

amd-zen-will-feature-double-data-crunching-ipc-and-floating-point-units-per-core-than-existing-designs-493687-2

Po ok. 5 latach na rynku raczej mało udanej architektury Bulldozer, AMD ma zamiar wspierać ZEN przez okres ok. 4 lat. Jest to dość zaskakująca informacja, a na pewno świadczy ona o dużym zaufaniu i nadziei pokładanej w nowej architekturze.


Podczas gdy Intel stosuje strategię tick-tock względem rozwoju CPU (proces technologiczny -> architektura -> optymalizacja); AMD ma zamiar skupić się jedynie na wprowadzaniu nowych technologii raz na 4 lata w cyklach tock-tock. Trzeba brać pod uwagę fakt, że AMD nie posiada własnych fabryk półprzewodników, przez co wprowadzanie optymalizacji jest nieco poza zasięgiem ich wpływów. Biorąc pod uwagę zapowiadaną wydajność oraz podejście w kwestii architektury ZEN, możliwość wykorzystywania jej przez okres 4 lat wydaje się jednak jak najbardziej możliwy. Jakby nie patrzeć, przez ostatnie 4 lata procesory głównego konkurenta – firmy Intel, nie zaliczyły gwałtownego wzrostu wydajności. Wg. „rozkładu” Kanadyjczyków, procesory ZEN mają zostać zastąpione w 2019 przez poprawioną wersję o nazwie Zen+, które również ma nie być zastępowana przez kolejne 2 lata.


Warto zaznaczyć, że AMD ma również zamiar skończyć z tzw. „papierowymi premierami”. Wszystkie procesory producenta mają być normalnie dostępne w sprzedaży, już w momencie premiery.


Źródło: Eteknix.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku