Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Bill Gates oddaje swoje udziały w Microsoft na cele charytatywne

Data Publikacji: 15 sierpnia, 2017

komentarzy:

Bill Gates, Najbogatszy człowiek na świecie, postanowił po raz kolejny przeznaczyć ogromną sumę pieniędzy ze sprzedaży swoich akcji na cele charytatywne. To największa kwota od 2000 roku.

 
fot. CNBC
fot. CNBC
 

Bill Gates pozbył się 64 milionów akcji Microsoftu, redukując tym samym swoje udziały w firmie do zaledwie 1,3%. Wartość papierów oszacowana jest na około 4,6 miliarda dolarów. To największa tego typu darowizna od 2000 roku, kiedy to dotacja z akcji wyniosła 5,1 mld dolarów. Nie jest to jednak rekord, bowiem w 1999 roku Gates ofiarował aż 16 miliardów.

 

Nie wiadomo jaką organizację charytatywną wsparł Bill Gates, jednak od dłuższego czasu przyjął on za cel wyprzedanie swoich akcji i rozwinięcie organizacji Bill & Melinda Gates Foundation. Rocznie Gates wyprzedaje średnio 80 milionów papierów wartościowych, co sugerowałoby, że zostały mu zaledwie 103 miliony. Raporty wskazują jednak, że również Melinda Gates, żona Billa, posiada ich 425 tysięcy.

  Bill-Melinda-Gates-Foundation-Logo.svg_  

Jeśli Gates będzie kontynuować swoją misję, to wyprzeda swoje wszystkie udziały w MS do końca 2019 roku. Największym udziałowcem pozostaje Steve Ballmer, były CEO firmy oraz obecny CEO – Satya Nadella. Legenda IT wciąż posiada ogromny kapitał, szacowany na około 86,1 miliarda dolarów, jednak na chwilę straciła tytuł najbogatszej osoby na świecie. Po piętach Billowi depcze Jeff Bezos, założyciel giganta Amazon, który uzyskał miano najbogatszego w lipcu na krótką chwilę, bowiem akcje Amazona później poszły w dół.

 

Źródło: The Verge

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Lioncast LX50
Data publikacji:
07.02.2018
TP-Link TL-WR902AC
Data publikacji:
06.02.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku