Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Budżetowe, 6 rdzeniowe procesory Intel wraz z Coffee Lake

intel

Wraz ze zbliżającą się premierą procesorów AMD ZEN, zauważamy także nowe działania w obozie niebieskich. Już od jakiegoś czasu, 4 rdzeniowe procesor stały się swoistą normą, za sprawą Intel’a wygląda na to, że 6 rdzeniowe mogą zając ich miejsce już w 2018 roku.


W tym momencie oczekujemy premiery architektury Kaby Lake, która ma się pojawić już na początku 2017 roku. Z tego co jednak wiemy, obędzie się bez większych zmian, tym samym wydajność wzrośnie jedynie minimalnie. Ciekawiej sprawy mają się mieć z następnymi generacjami procesorów Intel Core. Według najnowszych doniesień, Intel ma pozbyć się strategii wydawniczej Tick-Tock. Zakłada ona bowiem, że raz na dwa lata wprowadzany jest niższy proces produkcyjny a w międzyczasie obniżana jest powierzchnia rdzenia usprawniając nieco wydajność. W przypadku następcy Kaby Lake sytuacja nie jest tak oczywista. Proces 14nm, w którym zostanie wyprodukowany Kaby Lake został już wykorzystany zarówno w procesorach Broadwell jak i Skylake. Sama architektura Kaby Lake będzie więc 3cim jej wcieleniem. Jednak to nie koniec i Intel ma zamiar wydać jeszcze jedną, 4tą architekturę opartą o 14nm – Coffee Lake. Tym samym koncern z Mountain View chce wykorzystać wypracowany już proces produkcyjny tak by skierować Coffee Lake w kierunku mainstreamu. Oczywiście Cannonlake w dalszym ciągu będzie wydany w architekturze 10nm, lecz prawdopodobnie na początku będzie skierowany jedynie do laptopów.


Niemniej, kolejnym ciekawym elementem architektury Coffee Lake jest fakt dodania w niej procesorów 6 rdzeniowych dla użytkowników mainstream’owych. Wcześniej zarezerwowane to było jedynie dla segmentu tzw. „entuzjastów”. Możliwe, że wreszcie procesory z większą niż 4 liczbą rdzeni staną się popularne wśród użytkowników. Czas pokaże!


intel_coffee

Źródło: Guru3d.com, oprac. własne

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku