Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Caffeine – rzekoma konkurencja dla Twitch.tv

Transmisje na żywo są coraz bardziej popularną formą rozrywki. Oglądając różnego rodzaju livestreamy, jesteśmy niejako częścią tego, co dzieje się po drugiej stronie kamery, poprzez pisanie komentarzy w czasie rzeczywistym, czy wpłacanie dotacji.

 

Chcąc samemu prowadzić takie wydarzenie, w większości nie potrafimy „ogarnąć” tych wszystkich opcji, takich jak: przepływność bitowa, enkoder, klucz strumienia, czy chociażby filtr skalujący. Przez to, nasza transmisja albo działa, albo jest niestabilna gubiąc klatki, albo nie działa wcale.

  SHU_Jmleom  

Chcąc ułatwić to zadanie domorosłym streamerom, powstała aplikacja Caffeine, zwalniająca z wszelkich skomplikowanych ustawień. Wystarczy założyć konto, pobrać klienta oraz włączyć obsługiwaną grę, aby cieszyć się własną transmisją. Można również prowadzić transmisję z poziomu strony internetowej lub aplikacji na urządzenia z systemem iOS, ograniczając się jedynie do kamerki oraz mikrofonu. (Aplikacja nie posiada swojego odzwierciedlenia na system Android oraz warto dodać, że strona internetowa wyświetli swą zawartość na określonych przeglądarkach)

  SHU_1Y5aP2  

Jest to rozwiązanie stosunkowo dobre, ponieważ mocno ułatwia prowadzenie prostych transmisji w których ma zostać przedstawiona tylko gra wraz z komentarzem głosowym oraz opcjonalnie nasza kamera.

 

Pomimo zerowych opóźnień, prostocie użytkowania oraz spójnej konstrukcji, szanse na przewyższenie takiego serwisu jak Twitch.tv są dość nikłe. Powodów jest kilka. Zaczynając od listy kompatybilnych gier, która jest dosyć długa. Lekkim zaskoczeniem jest brak takiej produkcji, jak GTA V, przy obecności Grand Theft Auto: San Andreas. Nie jest to może wada, jednakże pojawiło się lekkie zdziwienie. Listę kompatybilnych gier można sprawdzić tutaj.

 

Automatyczne dobieranie jakości nie jest zaburzeniem, lecz przy ograniczonym łączu oraz grze wieloosobowej w tle, skutki mogą być różne. Dodatkowe okienka uatrakcyjniające naszą transmisję, są ograniczone do ilości aktualnie oglądających nas osób oraz do komentarzy w formie dymków znikających po czasie.

  SHU_RdVZ6V  

Podsumowując: Caffeine to aplikacja skierowana głównie dla osób które chcą sprawdzić się w roli streamera bez potrzeby konfigurowania skomplikowanie wyglądających ustawień.

 
 

opr. własne

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku