Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Calyos NSG S0 – zebrano pieniądze na w pełni pasywną obudowę

Na Kickstarterze często pojawiają się perełki, które przeznaczone mają być na rynek komputerów. Tak też jest z Calyos NSG S0. Nazwa może wydawać się niezbyt „kusząca”, jednak gdy poznacie jej funkcje, zapewne niejeden z was powie „WOW!”.

10  

Obudowa ta jest jednym wielkim radiatorem. Może nie jest to całkowita sensacja, bo firma Streacom oferowała chociażby modele DB4 i DB8, pełniące taką samą funkcję. Tutaj jednak mamy do czynienia z naprawdę wielką powierzchnią chłodzenia. Na tyle dużą, że sprosta ona wydajnemu, podkręconemu procesorowi oraz topowej karcie graficznej. Przedstawione wyniki zaskakują – temperatury takich samych podzespołów w przypadku chłodzenia powietrznego, zestawów AiO a nawet profesjonalnym zestawów chłodzenia wodnego są wyższe!

4  

Mamy tutaj do czynienia z dwumodułową konstrukcją – jedna część odpowiedzialna jest za chłodzenie procesora, zaś druga do karty graficznej. Zerowy przepływ powietrza gwarantuje ograniczenie ilości kurzu, co pozwoliło na stworzenie bardziej otwartego szkieletu, przysłoniętego od boku taflą szkła hartowanego. Karta graficzna montowana jest w pozycji pionowej, co jest coraz częstszym zabiegiem u producentów obudów. Tutaj pozwala to na łatwiejszy montaż bloku na procesor graficzny.

 

Miejsca na dyski znalazły się w wysuwalnych slotach zarówno w części „procesorowej” (2x HDD lub 2x SSD) oraz tej chłodzącej kartę graficzną (1x HDD lub 1x SSD). W ich miejscach ewentualnie można zamontować wentylatory, co ma jeszcze zwiększyć efektywność całego układu. Na froncie znajdziemy również panel I/O.

 

Cel zbiórki na Kickstarterze wynosił 150 tysięcy dolarów, co udało się już osiągnąć (obecnie już ponad 180 tysięcy), a do końca pozostało jeszcze 27 dni. Pierwsza, najtańsza partia obudów, dostępnych w kwocie 479 Euro (2000 zł) rozeszła się jak ciepłe bułeczki i obecnie dostępna jest partia za 549 Euro (2300 zł). Cena sklepowa wynieść ma aż 749 Euro (3160 zł). Dostępne są też również gotowe zestawy komputerowe za kilka tysięcy Euro oraz nawet wersja z opcją opracowania własnego designu i spotkania się z ekipą Calyos. Ceny niewątpliwie nie należą do najniższych, jednak mamy tutaj do czynienia z nowatorską konstrukcją. Warto przypomnieć, że Streacomy w wersjach pasywnych również nie należały do tych najtańszych.

 

Zdjęć produktu:

1/8
 

Źródło: Kickstarter

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku