Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Facebook przekroczył granicę 2 miliardów aktywnych użytkowników

Facebook jest z nami od ponad 10 lat. Przez ten czas dynamika wzrostu nie maleje, w 2013 roku przekroczono barierę miliarda aktywnych użytkowników, dzisiaj ta liczba podwoiła się. To największy serwis społecznościowy na świecie

Wszyscy znają Facebooka. Wszyscy również znają kogoś, kto konto w tym serwisie posiada. Mark Zuckerberg może świętować – z jego portalu korzysta już ponad 2 miliardy osób miesięcznie. W zaledwie dwa ostatnie lata przybyło aż pół miliarda nowych użytkowników.

 

Pomimo takiej wielkości, Facebook wciąż notuje rekordowe przypływy nowych osób. W ostatnim raporcie kwartalnym ekipa Zuckeberga pochwaliła się miesięcznym wzrostem ilości użytkowników, będącym aż 17% większym niż w zeszłym roku. W porównaniu rok do roku wzrosła również ilość użytkowników aktywnych codziennie – o 18% do 1,28 miliarda.

 
fot. Business Insider
fot. Business Insider
 

Taka baza ludzi pozwala na szybki rozwój innych facebookowych usług, jak chociażby WhatsApp, Instagram i Messenger. Serwsisy te posiadają ponad 1,9 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie.

 

Polityka Facebooka zmienia się. Gigant zaczyna większą uwagę przykładać do swoich innych aplikacji, zaś samego „fejsa” traktuje jako wielką bazę. Posiadanie konta na tym portalu przekłada się na możliwość łatwego korzystania z innych produktów giganta.

 
 

Źródło: Forbes.com, opr. własne, Techvibes (fot. wyróżniające)

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Google zamyka serwis Google+
Data publikacji:
09.10.2018
Autor publikacji:
Atak DDoS na hosting home.pl
Data publikacji:
24.09.2018
Autor publikacji:
Twitch zbanowany w Chinach
Data publikacji:
24.09.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku