Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Google Assistant w Polsce, ale nic nie jest pewne

To już oficjalne informacje – Polska doczeka się pierwszego asystenta głosowego, który dostępny będzie w naszym regionie. Mowa o Google Assistant. Póki co nie wiemy jeszcze, czy porozmawiamy z nim po polsku.

 

Gigant z Mountain View ogłosił dzisiaj, że poszerza dostępność swojego asystenta głosowego. O fakcie poinformowała Beata Biel, dziennikarka TVN24. Uzyska go około 25 krajów w 2018 roku, w tym również Polska. Niestety zagadką pozostaje kwestia implementacji naszego ojczystego języka, albowiem dostępność w danym regionie, a obsługa regionalnego języka to dwa osobne światy.

   

Zapytani o to przedstawiciele Google’a stwierdzili, że nie ma sprecyzowanych terminów oraz w gruncie rzeczy nie wiadomo nawet jakie funkcjonalności będą dostępne, a także jakie urządzenia staną się kompatybilne. Póki co pozostaje nam czekać na więcej informacji. Liczymy na to, że dowiemy się sporo na konferencji Google I/O 2018, która planowana jest na 8 maja.

   

Osobiście spodziewałem się, że to właśnie Google jako pierwsze wejdzie na polski rynek ze swoim asystentem głosowym. Z usług giganta korzysta mnóstwo Polaków i firma niewątpliwie posiada potężną bazę danych z informacjami o nas. Na tym polu znacznie słabiej wypada Apple, Microsoft ze swoją Cortaną czy też Amazon.

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku