Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Google pracuje nad serwisem streamującym gry?

Mamy doniesienia, jakoby twórca Androida pracował nad konkurentem dla GeForce Now. Nazywać ma się Yeti. W planach ma znaleźć się obsługa Chromecast. Mowa jest także o kontrolerze, a nawet o całej konsoli giganta z Mountain View.

 

Serwisy streamujące gry dopiero raczkują, lecz za ich produkcję biorą się coraz to większe firmy. Jak donosi The Information, Google pracuje nad własnym rozwiązaniem o kodowej nazwie Yeti. Projekt zakłada wsparcie przystawki Chromecast, a także nowej konsoli, którą gigant również ma rzekomo opracowywać.

 

Jak podaje źródło: „Google być może podejmie poważne kroki by wejść na rynek gier wideo. Firma opracowuje serwis streamujący gry na bazie systemu subskrypcyjnego, który może pracować zarówno na Chromecast oraz prawdopodobnie na producenckiej konsoli, posiłkując się wiedzą osób posiadających wiedzę tym projekcie. Serwis o kodowej nazwie Yeti ma zapewnić Google prym w nowo powstającej części rynku gier wideo, która pozwala ludziom grać w streamowane gry, bez konieczności ich pobierania”.

  google laptop macbook apple  

Co więcej, wszystko wskazuje na to, ze wczesna wersja Yeti już pracowała na Chromecascie. Producenci topowych gier również zostali poinformowani o tym projekcie, lecz nie wiadomo czy pozwolą na streaming już wydanych gier, czy zaimplementują taką opcję raczej w przyszłych produktach. Argumentem za słusznością tej plotki niech będzie fakt, że Google ostatnio zatrudniła Philla Harrisona, osobę ściśle powiązaną z branżą konsol. Póki co jednak informacje te nie są oficjalne i lepiej potraktować je z dystansem.

 
 

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku