Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Google zamyka serwis Google+

Google w swojej próbie stworzenia czegoś na kształt Facebooka, ostatecznie przegrało, gdyż właśnie zamyka to co wyprodukowało, czyli Google+. Prace nad tym trwały od okolic 2014, gdy to już wtedy zyskało złą sławę przez wymuszenie na twórcach na YouTube założenia dodatkowego profilu na Google+.

Powodem takiej decyzji prawdopodobnie jest wyciek danych spowodowany błędem w jednym z interfejsów API, jednakże mała popularność owego serwisu również mogła przyczynić się do takiej decyzji. Dziwna aktywność zarejestrowanych użytkowników, czyli 90% zalogowań trwających mniej niż pięć sekund, także wzbudza podejrzenie.

 

Zamknięcie swojego serwisu społecznościowego to nie jedyna rzecz, którą Google zmienia. W związku z GDPR, znanego w Polsce pod akronimem RODO, firma stworzyła Project Strobe, czyli coś co ma lepiej zabezpieczyć nasze dane osobowe.

 

Kolejną zmianą jest chociażby lepsze zarządzanie aplikacjami, które chcą otrzymać dostęp do naszego konta Google. Za każdym razem, gdy będziemy się logować z użyciem konta Gogle, zostaniemy jasno poinformowani Co i w jakim stopniu będzie ingerować w nasze dane.

unbundled-calendar-drive-taps.max-1000x1000

Firma czyni wielkie kroki, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo wszelkich danych. W końcu to jeden z największych gigantów który towarzyszy nam na co dzień. Najważniejsze jednak by użytkownik sam się pilnował co i gdzie udostępnia, bo nawet najlepszy mechanizm ochrony nie da rady z działaniem użytkownika.


Źródło
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku