Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Zmiany w prezentacji HTTPS Chrome

W nadchodzących aktualizacjach Chrome pojawią się zmiany dotyczące sposobu wyświetlania witryn z certyfikatami SSL i wykorzystującymi protokół HTTPS. Autorzy tłumaczą to sporą popularyzacją szyfrowania oraz chęciami wyszczególnienia tych stron, które jeszcze nie są zabezpieczone.

 

Obecnie przy pasku z adresem DNS w przeglądarce Google Chrome zawsze wyświetla się banner z informacją o tym, czy strona jest zabezpieczona, czy też nie. W przypadku witryn wykorzystujących szyfrowanie HTTPS wyświetla się charakterystyczny, zielony napis „Bezpieczna”, zaś w przypadku tych nieszyfrowanych – „Niezabezpieczona” w kolorze szarym. Autorzy stwierdzili, że czas nieco odwrócić role i „piętnować” tylko te witryny, które nie korzystają z HTTPS.

  google chrome wyświetlanie https chrome 69  

Taka zmiana pojawi się w wersji 69, która zadebiutuje we wrześniu tego roku. Wydanie październikowe, oznaczone numerkiem 70, ma przynieść wyszczególnienie niezabezpieczonej witryny w momencie podawania na niej swoich informacji, takich jak adres e-mail, hasło i innych. Szary napis „Niezabezpieczona” podświetli się wtedy na czerwono.

  Treatment of HTTP Pages with User Input  

Popularyzacja protokołu HTTPS sprawia, że już większość witryn korzysta z niej i certyfikatów SSL. Google zachęca również wszystkich właścicieli stron do wprowadzenia tego sposobu szyfrowania u siebie.

 
 

Źródło: Blog Chromium

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku