Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


i7-7700K „bez czapki” pracuje w temp. 26’C

ky776-1

Do tej pory było kilka wycieków wskazujących na to, że nadchodzące procesory Kaby-Lake MOGĄ robić się nieco gorące. Pewnie kilku z was pomyślało już, że wina leży po stronie materiału łączeniowego IHS z rdzeniami CPU i jakby sprawa wyglądała bez tzw. „czapki”. Cóż, nie trzeba już długo gdybać ponieważ ktoś już to sprawdził. Rezultaty? – Wpłynęło to drastycznie na odprowadzanie ciepła; procesor pracował w temperaturze 26’c w idle.


ky776-2
ky776-3

Overclocker RichUK usunął IHS z procesora i7-7700K i był w stanie osiągnąć tak zdumiewające rezultaty jak właśnie 26’c w idle. Do testów w stresie ustawił napięcie procesora na 1,344 Volta i twierdzi, że 5GHz było w zasięgu tej konkretnej sztuki CPU. Domyślnie procesor osiągał przy tym napięciu 90’c, po usunięciu fabrycznego materiału termicznego, temperatury spadły do 66’c na najcieplejszym rdzeniu. Nie jest do końca pewne czy zarówno w pierwszym teście (wskazującym 90’c) jak i finalnym skorzystał z tego samego chłodzenia, ponieważ sam tekst autora tego nie precyzuje. Wiadomo, że przy wyniku 66’c użyta była konstrukcja AIO NZXT Kraken 62 na płycie Z170. Software użyty do testu to Prime95, z CPU podkręconym do 5GHz temperatury na domyślnym materiale termo-przewodzącym szybowały do 90’c w kilka sekund po starcie programu. Czy i7-7700K to ciepły procesor? Cóż, z tego co na razie wiemy można jedynie stwierdzić, że Intel niczego się nie nauczył i w tańszych seriach CPU dalej stosuje kiepskiej jakości materiał przewodzący ciepło.


Źródło: Guru3d.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku