Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Inno3D: górnicy nie mogą liczyć na gwarancję

Czas najwyższy, aby w sprawie stanu kart graficznych po kopaniu wypowiedzieli się sami producenci. Pierwsza jest firma Inno3D, która ostrzega przed złamaniem podstaw gwarancji poprzez mining.

 

Inno3D oficjalnie oświadczyło, że górnicy mogą łamać postanowienia gwarancyjne kart graficznych. Według producenta GPU nie są stworzone do pracy przy bezustannym maksymalnym obciążeniu. Na reddita trafiło zdjęcie naklejki, którą znajdziemy na pudełku od karty.

  naklejka inno3d  

Niewątpliwie do takiej decyzji Inno3D musiało skłonić więcej zwrotów RMA od momentu, gdy trend kopania kryptowalut zaczął rosnąć. Zastanawia jednak fakt, jakim cudem pracownicy firmy mają rozpoznać, które karty zostały uszkodzone właśnie podczas bezustannego obciążenia.

 

Według redakcji Guru3D, objawem wieloletniej pracy GPU jest odklejanie się procesora od PCB (popularnie nazywane zimnymi lutami). Producenci zapewniają, że oryginalne luty powinny wytrzymać okres 5 lat pracy, jednak w przypadku kopania ten czas się znacznie skraca i może stanowić nawet poniżej 2-3 lat. To zaś oznacza, że karty łapałyby się jeszcze na wymianę gwarancyjną.

 

Jest to pierwszy przypadek, w którym producent ogranicza gwarancję dla kopaczy kryptowalut. Zobaczymy, czy w sukurs pójdą również inne firmy.

 
 

Źródło: Guru3D

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku