Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Core i7-7900X podkręcony do 5 GHz na wszystkich rdzeniach!

Dziesięć rdzeni z taktowaniem 5 GHz na chłodzeniu AiO, 4,5 GHz na powietrzu, napięcie 1,15V. Jest moc!

  Intel-Core-X-CPU-Skylake-X-and-Kaby-Lake-X-X299-HEDT-Platform-Launch_Packaging  

Overclockerzy Der8auer i Luvky_n00b zabrali się za podkręcanie najnowszego procesora Intela z serii Core-X. W ich ręce wpadł model i9-7900X, wyposażony w 10 rdzeni i 20 wątków. Wyniki, jakie udało się osiągnąć na sklepowych chłodzeniach budzą niemały podziw.

 

Bazowy zegar tej „i-dziewiątki” wynosi 3.3 GHz z funkcją boost do 4,3 GHz (Boost w wersji 3.0 4,5 GHz). Wydajność okazała się bardzo dobra, jednak egzemplarz pokazuje pazur przy overclockingu.

  derbauer  

Bez deliddingu overclocker wykrzesał z i9-7900X aż 4,8 GHz na zintegrowanym zestawie chłodzenia wodnego. Co ważne, wynik ten zanotowano na wszystkich 10 rdzeniach! Nie było tutaj żadnego potężnego układu, tylko Corsair AiO 280. To z pewnością świetnie odzwierciedla potencjał zestawu z uwagi na jego cenę. Konsumenci zainteresowani platformą HEDT z pewnością nie będą oszczędzać na chłodzeniu.

   

Po deliddingu i podmianie słynnego „gluta” na ciekły metal, udało się podwyższyć wynik do 5 GHz. Temperatury oscylowały w okolicach 88-91 stopni Celsjusza. W przypadku własnych zestawów chłodzenia cieczą wyniki mogą być jeszcze wyższe.

 
    lucky noob  

Lucky_n00b poszedł o krok dalej i do chłodzenia tej bestii wykorzystał… jednowieżowy cooler CPU z wentylatorem 120 mm. Procesor rozpędził się do 4,5 GHz. Co ważne, do osiągnięcia takich wyników procesor nie potrzebował ogromnego napięcia. Stabilna praca była możliwa już na poziomie 1,15 V. Wszystkie te czynniki mogą sugerować, że przeciętne sztuki i9-7900X mogą osiągać taktowanie w okolicach 4,7-4,8 GHz bez konieczności deliddingu przy chłodzeniu wodnym. To dobra prognoza.

     
 

Źródło: WCCFTech, YouTube

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku