Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Core i9-9900K: 12% szybszy od Ryzena 2700X, ale droższy o 66%

  intel core i9-9900k  

Dziwne praktyki Intela i wykupiona recenzja dały podstawy do mówienia o znacznej różnicy wydajności, ale prawda zawsze wyjdzie na jaw. Teraz już możemy stwierdzić z grubsza jak powinna wyglądać rzeczywista różnica wydajności pomiędzy Intel Core i9-9900K a Ryzenem 7 2700X.

 

O niecodziennej sprawie donosi TechPowerUp. Redakcja Principled Technologies, która przeprowadziła testy Core i9-9900K opłacone przez Intela, opublikowała je jakiś czas temu, co wzbudziło naprawdę spore emocje na rynku. Wyniki wyglądały naprawdę niesamowicie, albowiem i9 uzyskiwał wydajność w grach wyższą o około 50% względem swojego rywala, co pozwoliło Intelowi na wykorzystanie tego w swojej akcji marketingowej.

   

Okazało się jednak, że testowane procesory AMD – Threadripper 2990WX, 2950X oraz Ryzen 7 2700X, były niesamowicie ograniczone przez testerów. Ryzen 7 2700X posiadał wyłączoną połowę rdzeni oraz fatalne połączenie modułów pamięci, co znacząco ograniczyło ostateczną wydajność.

 

Intel w odpowiedzi na skargi użytkowników pozwolił wykonać Principled Technologies dodatkowe testy, które przeprowadzone zostały już nieco lepiej. Włączono w Ryzenie funkcję Creator Mode, która pozwala na wykorzystanie wszystkich ośmiu rdzeni. Nie zmieniono niestety pamięci, ale już poprzednia różnica sprawiła, że z 50% zrobiło się… około 12%. Prawdopodobnie więc w przypadku lepszych modułów pamięci wynik ten może spaść nawet do pojedynczych procent.

 

To dość nieuczciwe zachowanie ze strony Intela oraz Principled Technologies. Jeśli tak rzeczywiście ma wyglądać wydajność i9-9900K przy tak absurdalnej cenie lepiej spojrzeć na produkty konkurencji, albo na chociażby i5-9600K, który ostatnio zaskoczył ciekawym wynikiem OC na powietrzu.  


 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku