Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Intel wykupi Broadcom?

Plotki głoszą, że Intel planuje przejęcie firmy Broadcom, która dostarcza rozwiązanie sprzętowe z zakresu sieci bezprzewodowych i szerokopasmowych. To dość ciekawe i niebezpieczne posunięcie, które może całkowicie odmienić rynek.

 

Warto bowiem mieć na uwadze, że Broadcom chce przejąć Qualcomma, lidera w segmencie zintegrowanych układów SoC, zawierających procesory ARM, wykorzystywanych do produkcji smartfonów oraz tabletów. Koncern obecnie wyciąga wszystkie brudy autorów Snapdragona, oskarżając ich między innymi o… współpracę z chińskimi firmami.

 

Wokół całego zamieszania zgromadziły się największe podmioty, wyrażające sprzeciw na wieść o planowanym przejęciu. Google i Microsoft są zdecydowanie na nie i to nie powinno dziwić – takie przejęcie to niemal całkowite ograniczenie konkurencji oraz monopol na rynku mobilnym. Inaczej do całej akcji podszedł Intel, który… planuje przejąć Broadcom.

  Intel-Feature  

Według CNBC sprawa jest bardzo prawdopodobna. Oczywiście oficjalnie przedstawiciele Intela nie podają jakichkolwiek informacji odnośnie przejęcia, lecz giełda reaguje – akcje Intela spadły o 1%, zaś Broadcom wzrosły o 6%.

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku