Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Inteligentne okulary – Intel Vaunt

Po nieudanym projekcie Google Glass nadszedł czas na coś świeżego. Intel Vaunt – tak nazywa się nowy gadżet. Przedstawione smart okulary posiadają między innymi laserowy projektor, który wysyła do oka monochromatyczny obraz.

 

Wczoraj zaprezentowane zostały nowe okulary. Cały projekt nie jest jeszcze gotowy, lecz zdaje się być bardzo przemyślany i ciekawy. O dacie pojawienia się w sprzedaży oraz cenie jak na razie nic nie wiadomo.

  inteligentne okulary intel vaunt  

Producent w przeciwieństwie do konkurencji, która wykorzystuje wyświetlacze wydzielające rozpraszające użytkownika silne światło, zastosował mikroskopijny projektor laserowy. Rzuca on na gałkę oczną obraz w czerwonym odcieniu o rozdzielczości 400 x 150 pikseli. Ciekawe jest to, że aby zobaczyć dany wizerunek, należy spojrzeć się w stronę projektora. W innym wypadku nic nie będzie widoczne.

 

Okulary ważą jedynie 50 gramów. Nie posiadają kamery, wyświetlacza i gładzika do sterowania. Procesor, laser, źródło zasilania, kompas, akcelerometr i chip Bluetooth znajdują się w oprawce. Zaniepokojenie rodziło zastosowanie lasera ze względu na możliwość uszkodzenia wzroku. Producent zapewnia jednak, iż nie jest to niebezpieczne. Użyty laser jest wysokiej jakości i niskiej mocy. Dodatkowo, prezentowany przez urządzenie obraz są w stanie zobaczyć użytkownicy z ewentualnymi wadami oczu.

 

Zdjęć produktu:

1/4
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku