Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


iPhone X najlepiej sprzedającym się iPhonem

Apple opublikowało wyniki finansowe za pierwszy fiskalny kwartał 2018 roku. Jak się okazuje, wycofywany iPhone X był najlepiej sprzedającym się telefonem od tego producenta. Smartfony zanotowały lekki spadek wzrostu sprzedaży względem poprzedniego kwartału.

 

Apple pochwalić się może osiągnięciem 1,3 miliarda aktywnych urządzeń. Kwartalny przychód wyniósł 88,3 miliarda dolarów, co stanowi 13-procentowy wzrost w porównaniu z zeszłorocznym kwartałem. Całkowity kwartalny dochód wyniósł 3,89$ w przeliczeniu na akcję, co również stanowi wzrost, w tym przypadku o 16%. Stanowi to historyczny rekord giganta z Curpentino.

 

Tim Cook podzielił się ze światem informacją, że iPhone X (który ma zostać wycofany, a obecnie jego produkcja została zmniejszona o połowę) okazał się najlepiej sprzedającym się smartfonem, pomimo obecnych dwóch innych – iPhone 8 i 8 Plus. Co więcej, dziesiątka sprzedawała się w największej ilości co tydzień od momentu premiery w listopadzie.To także urządzenie, które przyniosło największy dochód Apple’owi. W zeszłym roku średnia cena sprzedaży iPhone’a wyniosła 695$, zaś w tym roku to już 796$.

   

iphone-x-quad

   

CEO Apple dopowiedział także, że zadowolenie klientów z iPhone X jest „poza wykresami”, zaś nowy system bezpiecznego odblokowania Face ID został „niesamowicie dobrze przyjęty”. Zapytany o przyszłość bezramkowej konstrukcji i plotkach o rzekomych trzech nadchodzących następcach iPhone X, Tim Cook odmówił odpowiedzi. Jakie cele postawiła sobie firma na drugi fiskalny kwartał 2018 roku? Są to między innymi: przychód na poziomie 60-62 mld dolarów, marża brutto między 38 a 38,5% i koszty operacyjnie w przedziale 7,6-7,7 miliarda.

 

Na koniec spójrzmy jeszcze na giełdę. Inwestorzy raczej z dystansem podeszli do przedstawionych wyników, albowiem firma zanotowała spadek o około 2,5%.

   

giełda appkle

   


 

Źródło: MacRumors, TechPowerUp

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku