Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Karty Nvidii współpracujące z AMD FreeSync?

Okazało się to możliwe. Karty graficzne z generacji Pascall i Maxwell spełniają wymagania sprzętowe odnośnie technologii AMD FreeSync, która obecnie jest znacznie popularniejsza od GSync. Wszystko dzięki złączom Displayport 1.4, które posiadają funkcjonalność wersji 1.2a, wymaganej do adaptacyjnej synchronizacji VESA.

 

Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie „bryf50” wpadł na pomysł jak wymusić wykorzystanie AMD FreeSync grając na karcie Nvidii. To dość prosty trik, lecz wymagający gier ze wsparciem przełączania renderującej karty graficznej w locie. Dla przykładu w grze „Warcraft: Battle for Azeroth” taka opcja jest dostępna, co pozwala na generowanie obrazu na jednym GPU i wyświetlanie go na monitorze podłączonym do drugiego GPU.

  dee794a1e0970066fc87a221aa51ef06439ca975  

Skutek? Wystarczy połączyć mega wydajną kartę GTX 1080Ti z jakimś tanim produktem od AMD wspierającym FreeSync, na przykład RX 550 i voila. Obraz generujemy na GTX, a monitor z FreeSync podłączamy pod AMD. W ten sposób cieszyć możemy się wydajnością oraz kompatybilnością z popularniejszą technologią. Przynajmniej w teorii. Teraz pozostaje nam poczekać na kogoś, kto zdecyduje się wypróbować takie rozwiązanie w praktyce.

 
 

Źródło: TechPowerUp

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku