Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Kilka ciekawostek odnośnie gier na Steamie

Deweloper Tim Garbos wziął pod lupę dane, dostępne w serwisie SteamSpy i zaprezentował je w ciekawy sposób. Czy wiecie, jakie kolory dominują w screenshotach z gier i jaka jest średnia ilość liter w tytule?

Dane z SteamSpy zaprezentowane w przejrzysty sposób prowadzą do bardzo ciekawych wniosków. Przykładowo – czy długość nazw gier z roku na rok się zwiększa, czy maleje? W tym przypadku poprawną odpowiedzią jest ta druga.

  długość nazwy gry  

„Tytuły gier w 2004 roku posiadały średnio 25,7 litery, w 2017 wartość ta spadła do 16,6 litery” – pisze Tim na swoim twitterowym profilu. Czy wiecie, jaki był najdłuższy tytuł na Steamie? Jeśli nie, to informuję: była to gra Tales of Monkey Island Complete Pack: Chapter 4 – The Trial and Execution of Guybrush Threepwood. Ta produkcja posiada aż 96 liter. Czy ktoś w ogóle o niej słyszał? Ja sobie nie przypominam.

  tales f monkey island  

Ciekawie również prezentuje się kolorystyka screenshotów promujących grę na Steamie. Prym wiedzie tutaj para czerwony (29,6%) i żółty (25,1%). Stanowią one ponad połowę dominujących kolorów w zrzutach ekranu. Sama kolorystyka znacząco się nie zmieniała przez całe istnienie platformy.

  kolory gier steam    

Garbos przyjrzał się również stosunkowi ciemnych kolorów do jasnych. Od początku ilość mroczniejszych barw zwiększyła się o ponad 60%. Poziom został nieco zmniejszony po 2007, który okazał się „najciemniejszym rokiem w historii Steam”.

     
 

Źródło: KOTAKU, Wallpaperscraft (fot. wyróżniająca)

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku