Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Ładowanie smartfona za pomocą laserów? To możliwe!

Metoda bezprzewodowego bezpiecznego ładowania smartfona za pomocą lasera została opracowana przez naukowców z University of Washington. Ładowanie to ma przebiegać tak szybko jak za pomocą standardowego kabla USB. Promieniowanie to będzie niewidoczne dla ludzkiego oka.

 

Ładowanie bezprzewodowe jest ostatnio bardzo popularne i z biegiem czasu staje się coraz bardziej normalnym sposobem. Inżynierowie z University of Washington postanowili wymyślić rozwiązanie, które wykluczy „napełnianie” akumulatora poprzez indukcję.

 

Laser dostarczy 2 waty mocy z odległości do 4.3 metra na powierzchnię stu centymetrów kwadratowych. Możliwe jest również zwiększenie mocy systemu, które pozwoli na ładowanie z odległości 12 m.

 

„Wiązka zapewnia ładowanie tak szybkie jak podczas podłączania smartfona do portu USB, ale nie trzeba go nigdzie podłączać, a jedynie położyć na stole” – powiedział jeden z naukowców, Elyas Bayati.

  laser2  

Badacze stawiają na bezpieczeństwo. Na tylnej obudowie smartfona zainstalowali niewielkie ogniwo i umieścili metalową płytkę rozpraszającą nadmiarowe ciepło z lasera. Mechanizm odbijający światło wyłącza natychmiast laser, gdy w jego zasięgu działania pojawi się człowiek. Olbrzymia prędkość światła potwierdza to, iż nie ma żadnego niebezpieczeństwa, ponieważ czas wyłączenia lasera będzie liczony w nanosekundach.

  laser3  

Źródło: Geekwire

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku