Be quiet! jest doskonale znanym producentem wszystkim fanom cichych komputerów. Ma w swojej ofercie wiele obudów, zasilaczy, wentylatorów, chłodzeń powietrznych, a od jakiegoś czasu dołączyły do nich również coolery AiO. Portfolio tej firmy jest bardzo jasno podzielone. Znajdziemy tu produkty z serii podstawowej, premium oraz high-end – ten podział pozwala na jasne ukierunkowanie produktów, co ma swoje odwzorowanie w cenie. Skupmy się jednak na gabarytowo największych produktach z oferty niemieckiego producenta, a mianowicie na obudowach.
Lioncast to świeża firma wywodząca się od zachodnich sąsiadów. Swoje produkty zaprezentowała w 2017 roku, jednak do sprzedaży trafiły one dopiero pod koniec roku. W swoim asortymencie posiada peryferia dla graczy, a dzisiaj przyjrzę się ich headsetowi – Lioncase LX50, który do złudzenia przypomina konkurencyjne modele, od dłuższego obecne na rynku.
Większość osób żyjących cały czas w biegu, przemieszczających się między wieloma lokalizacjami, nadal pragnie zachować stały dostęp do internetu. Wynika to z różnych pobudek, jednakże zazwyczaj sprowadza się to do wymagań biznesowych by być cały czas online. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań dla tak specyficznego grona odbiorców, lecz zazwyczaj sprowadza się to do własnego, łącza LTE w połączeniu mobilnym routerem. Takie rozwiązanie ma oczywiście wiele zalet, takich jak: kompaktowe rozmiary, zasilanie bateryjne i oczywiście możliwość podłączenia kilku urządzeń jednocześnie.
Asus podczas targów IFA 2015 pokazał laptopa z chłodzeniem wodnym – model GX700. Do tej pory chłodzenie wodne było zarezerwowane raczej dla komputerów stacjonarnych, a i to dla jednostek o mocno wyśrubowanych parametrach. Cała konstrukcja wygląda dość komicznie i zaprzecza idei komputera przenośnego, jednak z całą pewnością poprawia wydajność. Obok chłodzenia cieczą wyjątkowym elementem jest również karta graficzna – GeForce GTX 990M. Ten „stacjonarny” laptop wyposażony jest w procesor Intel Core i7-6820HK [szósta generacja procesorów Core] taktowany zegarem 2,7 GHz [3,6 GHz Turbo], a także do 64 GB pamięci DDR4. Pamięć dyskowa ma opierać się o nośniki SSD [do 512 GB] lub HDD do 2 TB. Karta graficzna GTX 990M dysponuje 2048 rdzeniami CUDA, 128 jednostkami TMU, 64 ROP i taktowaniem 1190 MHz. Przepustowość pamięci to natomiast 160 GB/s. Całość uzupełnia matryca 4K/UHD IPS o przekątnej 17 cali, rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli i odświeżaniu 60 Hz.
Taka konfiguracja sprzętowa generuje ogromne ilości ciepła. Asus rozwiązał ten problem umieszczając w obudowie komputera złącza do podpięcia dedykowanej stacji bazowej, która odpowiada za chłodzenie cieczą. Producent chwali się, że w ten sposób można bez problemu zwiększyć wydajność o 80 proc. i wycisnąć z karty graficznej „ostatnie soki” poprzez jej podkręcanie. Cena? Oficjalnie jej nie podano, jednak przecieki mówią o 4000 USD za najprostszą wersję – to około 15000 zł.
Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Copyright power by:
ITPC.net.plNa portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…