Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Windows 10: synchronizacja zdjęć z telefonu

Microsoft wydał wczoraj nową aktualizację w swoim programie Insider o numerze 17728 i nazwie kodowej Redstone 5 (RS5). Oprócz ogólnych usprawnień i łatek pojawiła się dość ciekawa opcja, która z pewnością ułatwi życie niejednej osobie.

 

Chociaż już od premiery Windowsa 10 zapowiadana była niezła kompatybilność naszego komputera z dziesiątką i telefonu z Androidem lub iOS (oczywiście o Windows Phone nie wspominając), ilość dostępnych opcji nie była kolosalna. W końcu jednak nadejdzie okazja, aby rzeczywiście skorzystać z tej funkcjonalności. Build 17728 wprowadzić ma opcję automatycznego przechwytywania zdjęć z naszego telefonu do komputera tak, by bez problemu wykorzystać je do różnych rzeczy bez konieczności przerzucania ich lub wysyłania mailem.

  28d68d7f151220256c7be0c032c036cb  

Niedługo pojawi się pierwszy zestaw funkcjonalności do aplikacji Your Phone. Aktualnie dostęp do zdjęć uzyskają Insiderzy, którzy połączą Windowsa z urządzeniem opartym o system Android. W ciągu kilku tygodni Microsoft wyda również specjalny skrót, który odeśle nas bezpośrednio do Your Phone.

 

Aby aktywować synchronizację zdjęć, należy wejść w aplikację Your Phone, tam otrzymamy odsyłacz do aplikacji od Microsoftu, którą musimy pobrać i zainstalować. Wymogiem jest również system Android 7.0 lub nowszy. Użytkownicy z Chin będą musieli poczekać jeszcze na nowe funkcje, albowiem aplikacja nie jest jeszcze włączona w ich regionie.

 

W przypadku posiadaczy iPhone’ów, aplikacja Your Phone pozwala na połączenie telefonu z komputerem i otwieranie tych samych zestawów stron, które zostały wcześniej uruchomione na sprzęcie od Apple.

  2e33736ba4acf17025b9260136ad561e  

Microsoft dokonał także szeregu usprawnień w kwestii narratora. Wszystkie zmiany znajdziecie w poście na oficjalnym blogu Windows.

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku