Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Największy atak DDoS na GitHuba – trwał tylko przez 10 minut

W środę, 28 lutego popularna witryna programistyczna GitHub padła ofiarą największego ataku DDoS w historii. Strona była niedostępna zaledwie przez dziesięć minut, dzięki wzorowej postawie ekipy portalu, która szybko przekierowała cały ruch na zewnętrzne serwery.

 

Atak DDos (ang. Distributed Denial of Service – „rozproszona odmowa usługi”) to atak, polegający na zwiększeniu ruchu na witrynie na tyle, aby serwer nie był w stanie obsłużyć tylu jednoczesnych operacji i po prostu padł. To klasyczny i bardzo popularny manewr wśród hackerów, który ma za zadanie szybko uziemić konkretną stronę internetową lub usługę, aby „napsuć krwi” zarówno właścicielowi jak i użytkownikom. Właśnie taki incydent miał miejsce kilka dni temu w serwisie GitHub, jednym z większych portali, na którym programiści mogą pokazywać swoje umiejętności, dzielić się kodem i uwagami.

  natezenie ruchu github atak ddos  

Początek akcji miał miejsce o godzinie 17:21 czasu UTC, zaś zażegnany został 9 minut później, o 17:30. Cała operacja została najprawdopodobniej przeprowadzona z wykorzystaniem dużego botnetu. Siła ataku była największa w historii świata, albowiem cyberprzestępcy wygenerowali transfer na poziomie 1,35 terabita na sekundę, przesyłając 126,9 miliona pakietów na sekundę. Informatycy z GitHub momentalnie zdecydowali się na przekierowanie ruchu na alternatywny serwer od Akamai. W ten sposób rozładowano ruch sieciowy i zażegnano dłuższego uziemienia serwisu.

 

Pozostaje zatem pogratulować pracownikom GitHub, że potrafili tak szybko uporać się z największym atakiem w historii. Serwis zamierza w przyszłości rozwinąć swoją infrastrukturę, aby uchronić się przed innymi próbami uziemienia. Informatycy pracują już nad automatycznym przekierowywaniu ruchu w przypadku DDoS, a także nad zmniejszeniem czasu potrzebnego do przywrócenia działania serwisu (mean time to recovery – MTTR).

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku