Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Kontrowersje wokół GeForce Partner Program

W branży komputerowej trwa spora burza, wywołana informacjami o tym, jakoby program GeForce Partner zawierał w sobie warunki niezgodne z prawem. Ujawnił to Kyle Bennet z serwisu HardOCP, który prowadził własne śledztwo dotyczące rzekomych praktyk monopolistycznych zielonego producenta.

 

Nvidia GeForce Partner Program miał być rozwiązaniem dla partnerów biznesowych największego producenta kart graficznych. Dzięki niemu inne firmy mogły liczyć na wsparcie techniczne i sprzedażowe oraz dodatkowe promocje w postaci gier dodawanych do zestawu. Inicjatywa miała również pomóc w zwiększeniu świadomości klientów. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli Nvidii wszystko jest zgodne z prawem. Wątpliwości ma jednak redaktor HardOCP, Kyle Bennet.

  mining-2648004_1920  

Zdaniem dziennikarza, który rzekomo zapoznał się z dokumentami, jakie otrzymują firmy chcące przystąpić do programu, cała procedura jest podejrzana, zaś niektóre zapisy nawet nielegalne. Bennet twierdzi, że producent zawarł w umowie warunki ograniczające możliwość sprzedaży produktów innych firm przez partnerów. Mowa o „wyłączności” na obecność produktów Nvidii w zestawie z innym towarem. W zamian za to oprócz wsparcia i promocji partnerzy mieli liczyć także na dodatkowe fundusze na rozwój. Anonimowe osoby z różnych firm partnerskich, z którymi skontaktował się redaktor, również są zaniepokojone. Zarzucają one nawet łamanie prawa przez Nvidię.

 

Cała sprawa wygląda niemal jak ta z Qualcommem. Póki co pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko Nvidii w tej sprawie. Dodatkowe informacje a także wątek z dyskusją znajdziecie w artykule Kyle Benneta TUTAJ.

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku