Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


NVIDIA prezentuje FCAT VR

Mimo, że sprzęt VR wkroczył już na konsumencki rynek, nadal ciężko jest znaleźć solidne benchmarki i testy tejże aparatury. Na szczęście – do dziś. NVIDIA udostępnia w dniu dzisiejszym swoje w pełni darmowe narzędzie FCAT VR.

 

Niektórzy z Was mogą kojarzyć nowo powstałe oprogramowanie. Jest to nowe wydanie zaprezentowanego w 2013 roku narzędzia FCAT, które pozwalało graczom, recenzentom oraz entuzjastom testować swoje karty graficzne. Najczęściej mogliśmy spotykać się z testami opierającymi się na uruchomieniu obciążających komputer gier i wyświetleniu generowanych klatek oraz obrazu. Jednakże, przeprowadzane w ten sposób testy nie są w pełni miarodajne a tym bardziej nie uwzględniają prawdziwych odczuć w czasie gry. Po to inżynierowie z NVIDII stworzyli wspomniane narzędzie. Pozwala ono na wychwycenie najmniejszych przeskoków lub błędów GPU oraz małych (run frames) i pominiętych klatek.

Zdjęć produktu:

1/6

W tym roku „Zieloni” poszli o krok dalej, prezentując nam swój FCAT dedykowany do testowania urządzeń VR. Skorzystają z tego nie tylko recenzenci i gracze, ale również twórcy gier oraz producenci sprzętu komputerowego. Dzięki dokładnym testom powstawać będą tytuły oraz narzędzia dopracowane pod kątem płynności, wydajności i komfortu użytkowania.

 

Narzędzie FCAT VR pobrać można od godziny 17:00 na stronie www.geforce.com, natomiast w serwisie YouTube zostanie o tej godzinie opublikowany film wideo wyjaśniający zasady działania FCAT VR. Spodziewajcie się również dokładnego omówienia prezentowanego narzędzia w artykule na stronie producenta. Tymczasem zapoznajcie się ze wspomnianym filmem.

 

 

 

Źródło: NVIDIA, materiały prasowe
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku