Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Orange zapowiada, że testy nad 5G ruszą w przyszłym roku

Firma Orange Polska poinformowała, że już w roku 2019 rozpoczną się poważne testy sieci 5G w naszym kraju. Planują, by po dwóch latach superszybkim Internetem mobilnym mogli cieszyć się ich pierwsi klienci. Polska chce być liderem w rozwoju i wdrożeniu tejże technologii.

 

W roku 2019 Orange chcę wykonać testy sieci 5G. Z oficjalnego komunikatu wyczytujemy, iż operator ma pełną uwagę poświecić budowie ekosystemu, architekturze sieciowej oraz bezpieczeństwie. Ma również nawiązać dialog z regulatorami i podjąć współpracę z kluczowymi podmiotami. Prezes Orange uważa, że najważniejsze jest pozyskanie pasm w częstotliwościach 3,6 i 3,8 GHz. Dzięki nim możliwa będzie szybka budowa nowej generacji sieci i jej udostępnienie w roku 2021, a może nawet wcześniej.

  5G-program-orange-polska-750x371  

„Uruchomienie sieci nowej generacji 5G będzie miało ogromne znaczenie nie tylko dla funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego, ale dla całej polskiej gospodarki. 5G to szybsza sieć mobilna, minimalne opóźnienia, możliwość wydzielenia warstw sieci na konkretne potrzeby klientów biznesowych. Intensywnie rozbudowujemy sieć światłowodową, która będzie zapleczem niezbędnym dla dobrego funkcjonowania sieci mobilnej nowej generacji i internetu rzeczy. Współpracujemy też z dostawcami sprzętu i technologii” – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

 

Warto przypomnieć, że rządowa „Strategia 5G dla Polski” ma na celu objęcie zasięgiem 5G wszystkich dużych miast i głównych szlaków transportowych do 2025 roku. Między innymi projekt Orange Polska, mapomóc w realizacji tego założenia.

 
 

Źródło: Orange

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku