Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


PEGI poinformuje o mikropłatnościach w grze

Dość surowo oceniana przez graczy organizacja PEGI dołoży do swojej puli znaczków informacyjnych nową ikonkę, dotyczącą mikropłatności w konkretnej grze wideo. Niestety znaczki te będą widoczne raczej tylko w przypadku wersji pudełkowych.

 

Organizacja PEGI, zajmująca się klasyfikowaniem gier w Europie pod kątem wieku, postanowiła dodać nowy znaczek, który poinformuje graczy o coraz popularniejszych mikropłatnościach w grze. Ikonka stanie obok innych, mówiących użytkownikowi o wulgarnym języku, przemocy, narkotykach, hazardzie, czy też seksie. Oznakowanie trafi na pudełka pierwszych gier jeszcze w tym roku z podpisem „In-game purchases”. PEGI idzie zatem za ESRB, które taką plakietkę opublikowało już kilka miesięcy temu.

  2085  

Ta ikonka powinna być szczególnie istotna dla rodziców, którzy nie chcą, aby ich dziecko przypadkiem wydawało dodatkowe pieniądze na elementy w grze bez zgody opiekunów. Dodanie nowego znaczka PEGI to znów okazja do dyskusji na temat klasyfikacji gier pod kątem wiekowym. W dzisiejszych czasach wielu dorosłych nie zwraca uwagi na ograniczenia, spowodowane kontrowersyjnymi lub drastycznymi treściami, występującymi w różnych tytułach. Dziś nie trudno o znalezienie niepełnoletniej osoby, grającej chociażby w Grand Theft Auto V, które, jak wiadomo, jest bogate we wszelkie sceny przemocy, wulgarności, hazardu, narkotyków, a nawet scen o podtekście seksualnym. Chociaż PEGI stanowi tylko i wyłącznie element informacyjny, warto zwrócić uwagę na nie przy wyborze gry dla naszej pociechy.

 
 

Źródło: The Guardian

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku