Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Pentium Kaby Lake to od 2 listopada Pentium Gold

Intel postanowił wprowadzić nazewnictwo rodem ze swoich serwerowych procesorów do segmentu budżetowego. Tak oto procesory z serii Pentium z generacji Kaby Lake, zostały przemianowane na Pentium Gold.

 

Zmiana nazwy objęła Pentiumy G4560, G4620 oraz G4600. Nowe nazewnictwo pomóc ma w rozróżnieniu procesorów o sporej różnicy parametrów, tak jak to miało miejsce w wyżej wymienionych modelach. Przypomnijmy – na początku roku Pentium zyskał Hyper-Threading, który trafił do niektórych egzemplarzy. Okazało się to niemałym sukcesem, ale wprowadziło pewien zamęt. Klientom ciężko było po samych oznaczeniach rozszyfrować, czy CPU posiada dwa czy cztery wątki.

 

Czy jednak to było powodem zmiany nazewnictwa? Niekoniecznie. Chodzi tutaj głównie o odróżnienie Pentiumów przeznaczonych do komputerów stacjonarnych oraz tych niskonapięciowych, trafiających głownie do urządzeń „bardziej mobilnych”. Tak oto desktopowe Pentiumy będą Pentiumami Gold, zaś niskonapięciowe „pentki” z generacji Gemini Lake nazwane zostaną Pentiumami Silver. Główną różnicą będzie, oprócz innej nazwy, oczywiście zmodyfikowane logo oraz tekst na pudełku.

  Pentium i Pentium Gold zmiana logo naklejki Pentium i Pentium Gold zmiana na pudełku  

Czy ta zmiana wyjdzie na dobre? Ciężko to ocenić. Póki co nie wiemy jeszcze zbyt wiele o Pentiumach z generacji Coffee Lake. A jak wy oceniacie taką zmianę? Czy ma ona sens?

 
 

Źródło: TechPowerUp

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku