Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Płatny program do piracenia blokuje Switcha za… piracenie

Piracki program do piracenia posiada antypirackie zabezpieczenia. Jeśli myślisz o przerabianiu/crackowaniu swojej konsoli Nintendo Switch, lepiej się z tym wstrzymaj. Takie działanie z wykorzystaniem pewnego płatnego oprogramowania może skończyć się całkowitym zablokowaniem urządzenia.

 

Nintendo Switch to naprawdę dobra konsola, jednak, jak w przypadku większości konsol, ceny gier nie należą do tych najniższych, zwłaszcza jeśli chodzi o polskie realia. Wielu osobom nasuwa się zatem myśl o przerobieniu urządzenia tak, aby zapewnić sobie możliwość instalacji i gry w wiele tytułów bez płacenia za nie. Piratów może czekać rozczarowanie, albowiem ktoś postanowił sprawić im psikusa i… zablokować konsolę przy próbie piracenia… samego programu.

  large  

Głośno zrobiło się odnośnie tzw. „brick code” w programie SX OS, płatnym tworze grupy programistów o nazwie Team Xecuter. Skrypt powodował zablokowanie wbudowanej pamięci eMMC losowym hasłem w momencie, gdy ktoś spróbuje scrackować samego SX OS i udostępnić go online. W ten sposób konsola nie może wykonać praktycznie żadnych operacji i nadaje się do wyrzucenia. Podsumowując – piracki program do piracenia posiada antypirackie zabezpieczenia.

   

Zabezpieczenia odkrył Mike Heskin, specjalizujący się w badaniu podobnego oprogramowania. Po zgłębieniu tematu dowiedział się również, że kod potrafi uszkadzać partycje rozruchowe, a nawet implementowany jest na zasadzie pewnego łańcucha, który może się uaktywnić w różnym momencie. Poinformował także o pomyślnym odblokowaniu konsoli hasłem „WANNA PLAY? :)”.

 
 

Źródło: Nintendo Life, Mike Heskin

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku