Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Procesory Intel Cannon Lake i Ice Lake odnalezione w bazie 3DMark

Okazuje się, że Intel ciężko pracuje nad trzema generacjami procesorów: Ice Lake, Cannon Lake oraz Coffee Lake. Próbki inżynieryjne układów są gotowe. Niebawem na rynku powinny pojawić się słabsze procesory Intel Coffee Lake.

 

Na temat nowych układów dowiedzieliśmy się od użytkownika Reddit o pseudonimie TUM APISAK, który niejednokrotnie dostarczał przecieki na temat nadchodzących procesorów. Dodatkowo w bazie 3DMark pojawiły się wzmianki odnośnie próbek inżynieryjnych owych układów. Procesory te są generacjami w 10 nm.

  intel  

Cannon Lake-Y (nazwa jeszcze nie znana) ma być wykorzystany w najbardziej kompaktowych laptopach. Konkretnej specyfikacji jednostki nie posiadamy, natomiast wiadomo, iż została wyposażona w dwa rdzenie i cztery wątki o taktowaniu 1,1 GHz. Układ ma zintegrowany GPU dziesiątej generacji.

 

Ice Lake-U został zaprojektowany z myślą o miniaturowych komputerkach i kompaktowych laptopach. Ma cztery rdzenie i obsługuje osiem wątków o taktowaniu bazowym 2,4 GHz oraz graficzną integrę 11. Generacji.

       

Ponadto w bazie 3DMark znaleziono wpisy z nowymi modelami z generacji Coffee Lake-S (Core i7-8670), a także Coffee Lake-U (Core i7-8559U). Oznacza to, iż Intel pracuje nad trzema rodzajami procesorów. Z Cannon Lake spotkamy się pewnie pod koniec roku, lecz na Ice Lake będziemy musieli poczekać do następnego.

 
 

WCCF Tech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Optoma UHD65
Data publikacji:
31.10.2018
TEST Cougar Revenger S
Data publikacji:
31.10.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku