Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje MSI VIGOR GK40, GK70 i GK80 – seria klawiatur dla graczy
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
MSI VIGOR GK40, GK70 i GK80 – seria klawiatur dla graczy
MSI VIGOR GK40, GK70 i GK80 – seria klawiatur dla graczy
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 30 kwietnia, 2018
Kategoria: Klawiatury

VIGOR GK70

Zanim przejdę do samej klawiatury, omówię dołączone akcesoria, a jest ich tutaj całkiem sporo. Oprócz często dołączanego klucza do wyjmowania klawiszy dostajemy tutaj aż 16 dodatkowych keycapów, w tym 4 standardowe WSAD – standardowo na klawiaturze znajdują się cztery z metalizowaną górą, zaś transparentne po bokach. Natomiast pozostałe 12 zostało wykończone gumowaną powierzchnią, dzięki czemu palce dobrze przylegają, tutaj boki również są delikatnie transparentne.

Zdjęć produktu:

1/2
 

Kolejna klawiaturą będzie GK70. W tym przypadku mamy już do czynienia z klawiaturą niemalże klasyczną pod względem wyglądów. Wopiero po głębszym zapoznaniu się z nią dostrzec można pewne gamingowe smaczki. Propozycja została pozbawiona sekcji numerycznej, co poskutkowało bardzo kompaktowymi wymiarami, gdyż mierzy ona zaledwie 354mm szerokości, 137mm głębokości oraz 45mm wysokości. Konstrukcyjnie klawiatura w górnej części bazuje na aluminiowej płycie, przez co odbieramy ją bardzo efektownie. Jednak całą prostotę, a jednocześnie szyk zaburza plastikowy, błyszczący pasek oddzielający główną część klawiatury od sekcji funkcyjnej, logotyp smoka nad sekcją numeryczną oraz plastikowe błyszczące boki – częściowo transparentne. Wygląd to kwestia gustu, jednak o ile osobiście do smoka nic nie mam – wręcz pasuje jednocześnie akcentując przeznaczenie klawiatury – tak reszta dość mocno wieje taniością.

Zdjęć produktu:

1/3

 

Dół zdecydowano się wykończyć standardowym, czarnym plastikiem. Znajdziemy tutaj cztery gumowe podkładki – a nawet 6 jeśli weźmiemy pod uwagę podpórki podwyższające, które delikatnie wystają. Pomyślano również o gumowym wykończeniu tychże podpórek. Kabel – co warto zaznaczyć – jest odczepiany, zakończony wtykiem micro usb, więc bez problemu wymienimy go na inny jeśli zajdzie taka potrzeba. Wychodzi on z centralnej części urządzenia, jednak zastosowano tutaj korytka, dzięki czemu możemy poprowadzić go także na jedną ze stron. Sama jakość kabla jest jak najbardziej w porządku. Jest on masywny, dodatkowo pokryty czarnym oplotem. Kabel standardowo wykończono pozłacanym wtykiem USB.

Zdjęć produktu:

1/7
 

Tak jak w przypadku GK40, tak i tutaj nie mogło zabraknąć dodatkowej funkcjonalności. W sekcji F9-F12 oraz PRTSCR, SCRLK oraz PAUSE otrzymujemy multimedialne funkcje, zaś klawisze F1-F4 odpowiadają za ustawienia podświetlenia. Natomiast opcje dotyczące LEDów skryto pod znakiem mniejszości/większości oraz kursorami. Z panelu samej klawiatury jesteśmy w stanie zmienić aktywnie świecące tryby, kierunek oraz szybkość efektów, dostosować jasność podświetlenia, a także samemu ustawić kolor oraz podświetlone sekcje. Tutaj na uwagę zasługuje także fakt, iż klawisze nie są „wtopione” w korpus, a wystają ponad niego, więc podświetlenie jest bardziej widoczne. Warto również zaznaczyć, iż oprócz samych klawiszy podświetlają nam się również boki urządzenia.

Zdjęć produktu:

1/2

Zdjęć produktu:

1/13
 

Jako że mamy do czynienia z klawiaturą mechaniczną nie mogło zabraknąć paru słów o samych przełącznikach. W tym przypadku mamy zainstalowane Cherry MX RED, co ważne ta klawiatura nie występuje w konfiguracji z innymi przełącznikami. Sama obudowa przełącznika jest transparentna, przez co LEDy inaczej rozpraszają światło i wydobywa się ono również na boki. Na uwagę zasługują dodatkowe stabilizatory na dłuższych klawiszach, dzięki czemu przyciski te wciskają się identycznie na środku jak i po bokach. W przypadku czcionki stosowanej na klawiszach, jest ona agresywna, ale mimo to czytelna.

MSI-VIGOR-GK70-pic14  
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku