Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje NZXT Phantom 530
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
NZXT Phantom 530
NZXT Phantom 530
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 21 września, 2016
Kategoria: Obudowy

Wygląd i jakość wykonania

 

Po wyjęciu produktu z pudła – pozbyciu się styropianowych zabezpieczeń i wszystkich foli ochronnych – możemy być bardzo zaskoczeni. Zarówno elementy plastikowe jak i metalowe są wysoce refleksyjne. Robi to niesamowite pierwsze wrażenie. Niestety czar pryska po pierwszym kontakcie z połyskującą powierzchnią, która ma tendencję zbierania odcisków palców. Nie mniej jednak malowanie nie pozostawia wiele do życzenia, a sama konstrukcja jest bardzo dobrze wykonana i solidnie spasowana. Phantom 530 to obudowa full tower, dlatego nie dziwi spora waga i pokaźne gabaryty. Duże gładkie powierzchnie zbiegające się ku środkowi zdecydowanie mogą się podobać, chodź jest to kwestia indywidualnych preferencji.

  • NZXT Phantom 530
  • NZXT Phantom 530

Zdjęć produktu:

1/2

Front obudowy podzielony jest na dwa obszary: Pierwszy to pełne drzwiczki, które skrywają przycisk reset, trzy zatoki 5.25cala oraz wytłoczone logo NZXT Phantom poniżej. Warto nadmienić, że zaślepki w miejscach napędów optycznych można łatwo wyczepić, dzięki czemu nie ma konieczności zdejmowania całego przedniego panelu. Należy również pochwalić system mocowania drzwiczek – producent zastosował magnesy zamiast pospolitych plastikowych klipów. Drugi to maskownica typu mesh z filtrem przeciwkurzowym zabezpieczająca ogromny 200mm wentylator odpowiadający za zasysanie powietrza do wnętrza obudowy.

  • NZXT Phantom 530
  • NZXT Phantom 530
  • NZXT Phantom 530

Zdjęć produktu:

1/3

Góra to w większości siatka typu mesh, jednak nie znajdziemy tu żadnego zabezpieczenia przeciwkurzowego. Na krawędziach plastikowej powierzchni topu obudowy producent umieścił dwa panele:

– lewa strona zawiera włącznik podświetlenia tylnego panelu I/O i kart rozszerzeń oraz trzystopniowy kontroler prędkości obrotowej wentylatorów. Co ciekawe w przeciwieństwie do innych producentów, rozwiązanie oferowane przez NZXT dysponuje 30W kanałem i jest w stanie zasilić do dziesięciu śmigieł przy użyciu specjalnego HUBa USB za tacką.

– po prawej umieszczono dwa wejścia USB 3.0, wyjście słuchawkowe oraz wejście mikrofonowe, a zaraz obok znajduje się dość sporych rozmiarów przycisk power. Generalnie wszystko spaja się w jedną, całkiem dobrze wyglądającą całość.

  • NZXT Phantom 530
  • NZXT Phantom 530

Zdjęć produktu:

1/2

Przechodząc na tył obudowy znajdziemy wycięcie na panel wejść/wyjść w płycie głównej oraz zainstalowany wentylator wyciągający 140mm (opcja na 120mm) z możliwością regulacji położenia w pionie. Poniżej mamy 8 wykręcanych, wentylowanych slotów na karty rozszerzeń. Panel I/O w płycie głównej oraz sloty rozszerzeń są podświetlane, co z pewnością ułatwi podłączanie jakichkolwiek kabli po zmroku. Obok ośmiu śledzi, mieszczą się dwa ogumowane przepusty do przeprowadzenia węży zewnętrznego chłodzenia cieczą oraz otwory wentylacyjne. Poniżej standardowo mamy miejsce na zasilacz.

  • NZXT Phantom 530
  • NZXT Phantom 530

Zdjęć produktu:

1/2

Na spodzie znajdziemy cztery wysokie, ogumowane nóżki oraz dwa filtry przeciwkurzowe obejmujące cały dół obudowy. Oba możemy w łatwy sposób zdemontować i wyczyścić. Mniejszy z nich osłania wlot powietrza dla zasilacza, większy zaś miejsce na chłodnicę 240mm.

  • NZXT Phantom 530
  • NZXT Phantom 530

Zdjęć produktu:

1/2

Panel roboczy posiada dość duże okno, które idealnie eksponuje najważniejsze komponenty naszego peceta. Dziwi jednak możliwość montażu opcjonalnego wentylatora na boku obudowy, gdyż producenci odchodzą od takiego typu rozwiązań. Konstrukcja paneli jest bardzo sztywna, a zastosowana blacha posiada grubość 1mm.

  • NZXT Phantom 530
  • NZXT Phantom 530

Zdjęć produktu:

1/2

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku