Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje SILENTIUMPC ALEA M50
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
SILENTIUMPC ALEA M50
SILENTIUMPC ALEA M50
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 26 maja, 2015
Kategoria: Obudowy

Wygląd i jakość wykonania

 

Zdjęć produktu:

1/2

SilentiumPC Alea M50 należy do segmentu obudów typu „cube”, co czyni ją stosunkowo niską, ale też szeroką konstrukcją w porównaniu do tradycyjnych tower’ów. Nie jest to produkt premium więc próżno tu szukać grubych blach czy aluminium, jednak grubość wykorzystanych blach – 0,69mm – rekompensuje niska cena. Rozwiązania dostępne we wnętrzu M50 są bardzo zbliżone do tych zastosowanych w Aerocool DS Cube. Obie te obudowy umożliwiają montaż płyt micro ATX oraz mini ITX, napędu optycznego jak i dysków 3.5’ i 2.5’. Można uznać, że testowany produkt jest namiastką obudowy dla miniaturowego komputera gracza, gdyż jej wymiary odbiegają znacznie od kostek innych producentów. Nie oznacza to jednak że nie znajdzie swoich nabywców. Wręcz przeciwnie. Znalazłem w niej kilka istotnych zalet, które mogą przekonać klienta do zakupu.

Zdjęć produktu:

1/2

Panel frontowy został w większości wykonany z metalowego mesh’u z logiem firmy w dolnej części i zaślepką zatoki 5.25’ u góry. Górny panel również w większości został zajęty przez mesh’ową kratkę, przykrywającą mocowania dla dwóch wentylatorów 140mm, oraz panel wyposażony w:

– przycisk power,

– przycisk reset,

– złącze USB3.0

– 2 złącza USB2,0,

– wejście słuchawkowe

– wejście mikrofonowe,

– diody power/hdd.

Zdjęć produktu:

1/2

Pod pokrywą górną znajduje się miejsce na dwa wentylatory 120/140mm. Przewidziano na nie wystarczająco dużo miejsca, aby można było w tym miejscu przykręcić chłodnicę, lecz przy grubych konstrukcjach, może wystąpić konflikt z klatką 5.25’.

Zdjęć produktu:

1/2

Na tylnej ściance znalazło się miejsce na dwa wentylatory 120mm nad płytą główną i 80mm za klatką na dyski 2.5’. Nie zabrakło również przepustów na węże do chłodzenia wodnego. Pod spodem znajduje się filtr siateczkowy umiejscowiony pod zasilaczem oraz płozy na których spoczywa cała konstrukcja. Niestety zabrakło gumowych nóżek przez co płozy powierzchnia płóz podczas przesuwania ulega uszkodzeniu.

Zdjęć produktu:

1/2

Oba panele boczne są wyposażone w duże okna z plexi, które poza głównymi komponentami ukazują też klatki na dyski i wszystkie przewody wychodzące z zasilacza.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku