Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST SPC Gear GK550 Omnis RGB
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST SPC Gear GK550 Omnis RGB
TEST SPC Gear GK550 Omnis RGB
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 23 kwietnia, 2018
Kategoria: Klawiatury

FUNKCJONALNOŚĆ I UŻYTKOWANIE

Przechodząc do dodatkowej funkcjonalności, to nie zastosowano tutaj chociażby dedykowanych przycisków. Klawiatura jednak nie została pozbawiona przycisków multimedialnych – ukryto je pod klawiszami funkcyjnymi – ostatnio producenci notorycznie stosują taki zabieg. Mamy tutaj możliwość uruchomienia mojego komputera, domyślnej przeglądarki, kalkulatora czy odtwarzacza muzyki. Oprócz tego nie zabrakło opcji do sterowania multimediami. Możemy także zablokować klawisz Windowsa – bardzo przydatne rozwiązanie w przypadku rozgrywek zwłaszcza sieciowych.

  SPC-GEAR-GK550-OMNIS-pic7  

Prócz samej funkcjonalności, bardzo ważnym aspektem podczas użytkowania jest komfort pracy z danym urządzeniem. Osobiście preferuje podkładki pod nadgarstki, zwłaszcza w przypadku klawiatur mechanicznych. Tutaj producent nie zapomniał o tym akcesorium, tak więc pod tym względem nie mam żadnych zastrzeżeń, chociaż z delikatnym naciskiem iż mogłaby być delikatnie głębsza. Poza podpórką, na komfort wpływa także pochylenie klawiatury, tutaj mamy do czynienia z dwiema nóżkami, więc względnie dopasujemy pochylenie do własnych preferencji. Co ważne, producent również na nich umieścił gumowe paski, przez co nie ma mowy o nadmiernym przesuwaniu się klawiatury po powierzchni blatu.

 

Zdjęć produktu:

1/5

Jak już wcześniej wspomniałem klawiatura jest wyposażona w podpórkę, która bez problemu i większego wysiłku zdemontujemy w mgnieniu oka. Wszystko za sprawą, iż jest ona przymocowana za pomocą magnesów – szczerze przyznam, że jest to doskonałe rozwiązanie. Wcześniej spotkałem się już z tego typu „patentem” w jednej z testowanych klawiatur, jednak producenci nie wiedzieć czemu nie stosują tego zdecydowanie częściej zamiast uchwytów, które podtrzymują takowy element. Tak jak wspomniałem w przypadku wcześniej testowanej klawiatury tak wspomnę i teraz, chętnie zobaczę takie rozwiązanie w innych konstrukcjach.

 

Zdjęć produktu:

1/2

Jednak najważniejszym aspektem klawiatury są same klawisze, tutaj mamy do czynienia z przełącznikami mechanicznymi od Kailh w brązowej wersji – na obecną chwile ta klawiatura nie występuje z innymi przełącznikami. Na uwagę zasługują dodatkowe stabilizatory na dłuższych klawiszach, o czym również niejednokrotnie zapomina konkurencja. W przypadku czcionki stosowanej na samych klawiszach zdecydowano się na klasykę i nie znajdziemy tutaj fikuśnych liter.

  SPC-GEAR-GK550-OMNIS-pic19  

Oczywiście jako że to klawiatura RGB, nie mogło zabraknąć parę słów o samym podświetleniu. Nie mamy tutaj oprogramowania, zatem wszystkie operacje związane z podświetleniem wykonujemy za pomocą samej klawiatury. Mamy tutaj zaprogramowane aż 18 trybów świecenia, każdy z nich możemy edytować przez szybkość efektu, zmianę kierunku, czy też koloru oraz intensywności podświetlenia. Prócz tego możemy zaprogramować własne tryby świecenia. Dzięki temu w każdej z gier możemy mieć podświetlony inny układ klawiszy. Poza świecącymi klawiszami, klawiatura została wyposażona w dwa boczne paski, które również mogą zostać rozświetlone, niestety tylko na biały kolor, zabrakło tutaj jakiejkolwiek edycji.

 

Zdjęć produktu:

1/9
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku