Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Asus ROG STRIX X370-F Gaming
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Asus ROG STRIX X370-F Gaming
TEST Asus ROG STRIX X370-F Gaming
Płyty główne

komentarzy:

0
Data Publikacji: 23 czerwca, 2017
Kategoria: Płyty główne
UEFI

 

Płyty od firmy Asus cechują się bardzo przejrzystym UEFI, które nawet dla niewprawionego, ale ciekawskiego użytkownika okaże się banalnie proste w obsłudze. Standardowo po uruchomieniu interfejsu naszym oczom ukazuje się uproszczony schemat o nazwie „EZ Mode”, w którym to mamy wyszczególnione poszczególne komponenty podłączone do naszego komputera. W górnej części wyświetlają się informacje o samej platformie, pamięciach i dyskach, zaś pod spodem ujrzymy statystyki oraz krzywą wentylatorów. Po prawej stronie umieszczono prosty konfigurator trybu pracy oraz ustawienia BOOT Menu.

  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming

Zdjęć produktu:

1/1

 

Dla bardziej ciekawskich użytkowników, lubujących się w gąszczu funkcji wpływających bezpośrednio na poszczególne elementy w platformie stworzono zaawansowany tryb „Advanced Mode”, w którym to najbardziej interesować nas będzie zakładka „Ai Tweaker” oraz „Tool”. Ta druga posiada m.in. narzędzie do zapisywania aktualnych profili OC i umożliwia aktualizację biosu, zaś pierwsza – o wiele ciekawsza – umożliwia podkręcenie poszczególnych komponentów.

 

Producent zdefiniował w „Ai Overcolck Tuner” kilka profili „D.O.C.P.x”, które są dobrą bazą do ręcznego ustawienia wybranych funkcji, lecz stosowanie tylko tych zdefiniowanych mija się z celem. W moim przypadku wybranie któregokolwiek z profili kończyło się dźwiękiem błędu z głośnika systemowego po restarcie. Testowany procesor to według specyfikacji AMD Ryzen 5 1400. Maksymalna wartość jaką udało mi się uzyskać podczas przetaktowywania to 4.1GHz (mnożnik 41x100MHz) przy napięciu „VDDCR CPU Voltage” 1,435 oraz lekko podbitym napięciu „CPU 1.80V Voltage”. Wyższe podniesienie mnożnika lub szyny zawsze skutkowało niestabilnością, nawet przy wyższym napięciu.

  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming

Zdjęć produktu:

1/3

 

Pamięci podczas testu zostały ustawione na taktowanie 2666MHz z napięciem 1,30V oraz opóźnieniem CL15. Jak wspomniałem wcześniej wykorzystane przeze mnie kości nie znajdują się na liście kompatybilności, także problem może w tym przypadku wynikać z braku wsparcia.

  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming

Zdjęć produktu:

1/1

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku