Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST – Asus STRIX Tactic Pro
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST – Asus STRIX Tactic Pro
TEST – Asus STRIX Tactic Pro
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 24 marca, 2017
Kategoria: Klawiatury

FUNKCJONALNOŚĆ I UŻYTKOWANIE

Na samym początku warto zgłębić funkcjonalność tej klawiatury, bo jest to jej największym atutem. Poczynając od samej kwestii multimedialnej, klawiatura oferuje fizyczny potencjometr, który niewątpliwie mnie ucieszył, dlatego że łatwiej sterować w taki sposób głośnością niż przy pomocy przycisków. Tutaj niestety pojawia się pierwszy mankament. pokrętło ma prawie zerowy opór, przez co ciężko ustawić odpowiedni poziom głośności. Co gorsza, nie jestem w stanie określić, czy jest tak fabrycznie, czy pokrętło pod wpływem użytkowania dostało dodatkowe luzy. Poniżej umieszczono 4 przyciski odpowiedzialne za sterowanie multimediami, pauza, wstecz/dalej oraz wyciszenie głosu.

Zdjęć produktu:

1/1

Następnymi klawiszami będą te odpowiadające za makra, a mamy ich łącznie aż 21. Dziesięć umieszczono na lewym boku urządzenia, trzy pod spacją oraz 8 pod przyciskami funkcyjnymi (Fn + F11 je aktywuje). Dodatkowa funkcjonalność została skryta pod klawiszem F12, ponieważ w połączeniu z FN dezaktywujemy przycisk windows. Nad całą sekcja klawiszy, znajdują się diody informujące o wybranym profilu, trybie makra, nagrywaniu makr, włączonym trybie NKRO oraz podstawowe takie jak: włączony num-lock, caps-lock czy scr-lock.

Zdjęć produktu:

1/5

astosowano tutaj przełączniki Cherry MX BROWN, ponieważ do sprzedaży w Polsce trafiła tylko taka wersja. Jednakże możemy nabyć tę klawiaturę także z innymi przełącznikami z rodziny cherry w przypadku zakupów za granicą. Na jakie switche się zdecydujemy to w głównej mierze kwestia indywidualna. Wybieramy te, które będą dla nas odpowiednie. Tutaj jestem zdania, że żaden opis nie jest w stanie dokładnie określić różnić, chyba że mówi wam coś pojęcie w stylu wymagana siła nacisku rzędu 45g, bądź 55g oraz linearne, bądź z wyczuwalnym klikiem. Zdecydowanie zachęcam do sprawdzenia fizycznie każdego z przełączników i wybrania tego odpowiedniego dla siebie. Tutaj jeszcze warto wspomnieć o dodatkowych nakładkach na klawisze, dzięki czemu cztery wybrane (najczęściej WASD/kursory) możemy podmienić na pomarańczowe. Niestety nie zostały one dodatkowo ogumione.

Zdjęć produktu:

1/2

Klawiatura została wyposażona w pomarańczowe podświetlenie, które jest charakterystyczne dla serii STRIX. Jesteśmy w stanie ustawić jeden z pięciu trybów jego świecenia – trzy natężenia, pulsowanie oraz wyłączenie.



 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku