Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Test be quiet! Dark Base Pro 900
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Test be quiet! Dark Base Pro 900
Test be quiet! Dark Base Pro 900
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 18 marca, 2018
Kategoria: Obudowy

Funkcjonalność

 

Zerknijmy teraz do środka. Mamy tu w pełni modularne wnętrze. Tak! W pełni. Praktycznie wszystkie elementy możemy zdemontować, włącznie z możliwością odwrócenia wnętrza „do góry nogami”. Bardzo dobrze, że producent daje taką możliwość, gdyż w podstawowej konfiguracji wnętrze nie wydaje się być zbyt przestronne. Zerkając do środka od razu wiem, że w mojej wersji na pewno wylecą wszystkie klatki na dyski. Dla czego? Zajmują ogrom miejsca, a w dzisiejszych czasach raczej nie stosuje się dysków 3,5″, a na 2,5″ jest za tacką. Fakt, tylko jedno, ale jest. W przypadku instalacji większej ilości dysków SSD, mamy możliwość umieszczenia dwóch nośników w jednej zatoce, a reszta może zostać wymontowana. To niewątpliwie dwie najważniejsze cechy tego typu montażu nośników.

 

Zejdźmy jednak trochę niżej, do poziomu zasilacza. Czegoś tu niewątpliwie zabrakło. Rozumiem, że ta konstrukcja jest już dłuższy czas na rynku, jednak w czasach, gdy została zaprezentowana konkurencja już posiadała w swojej ofercie konstrukcje z piwnicą. Dla czego we flagowym produkcie niemieckiego producenta zabrakło tak istotnego dla estetów elementu? Nie mam pojęcia, ale pomysłowość inżynierów bq! widać chociażby w tym miejscu. Zasilacz nie jest montowany tradycyjnie do tylnej ścianki obudowy, lecz do stelaża, którego pozycje można zmieniać w dwóch płaszczyznach. Fajne rozwiązanie to przydaje się w szczególności, gdy obniżymy naszą tackę z płytą główną i musimy odsunąć od niej zasilacz by zmieścił się obok laminatu.

 

We wnętrzu przewidziano miejsce dla płyt aż do standardu E-ATX, a samej tacce stworzono duży otwór ułatwiający wymianę backplate. Nie zabrakło tu również licznych, ogumowanych w kolorze wiodącym dla wersji przepustów na okablowanie, dzięki czemu bezkolizyjne poprowadzenia przewodów nie powinno stanowić wielkiego problemu. Ułatwić to również powinien ogrom miejsca pozostawiony za tacką płyty głównej. Miejsca na chłodzenie powietrzne CPU jest dość sporo, bo aż 185mm, zaś w tego typu obudowie raczej powinno się zastosować rozbudowane chłodzenie cieczą. Oczywiście kompatybilność z chłodnicami jest ogromna, przez co założenie wielu dużych chłodnic nie powinno stanowić problemu:

– przód: 360/420mm,

– góra: 360/420mm,

– dół: 240/280mm,

– tył: 120/140mm.

 

Na karty graficzne przewidziano 323mm w przypadku zamontowanych klatek na dyski i aż 472mm w przypadku ich braku.

 

Z miejsc na nośniki i napędy zostały oddane do zagospodarowania dwie wnęki 5,25” oraz siedem klatek przeznaczonych do montażu jednego dysku 3,5” z systemem antywibracyjnym lub dwóch 2,5″. Ostatni slot na dysk 2,5″ umieszczono za tacką płyty głównej.

  • be quiet! Dark Base Pro 900
  • be quiet! Dark Base Pro 900
  • be quiet! Dark Base Pro 900

Zdjęć produktu:

1/3

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku