Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Cougar Attack X3 RGB
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Attack X3 RGB
TEST Cougar Attack X3 RGB
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 01 marca, 2017
Kategoria: Klawiatury

FUNKCJONALNOŚĆ I UŻYTKOWANIE

Zastosowane przełączniki należą do rodziny Cherry MX, które są klasą samą w sobie, w tym egzemplarzu mamy do czynienia z czerwoną odmianą. Warto tutaj nadmienić, że ten sam model klawiatury dostępny jest także z innymi przełącznikami. Osobiście na co dzień pracuję z przełącznikami brązowymi, tak więc wymagało to delikatnego przestawienia się z mojej strony. Jednakże skupmy się na samym użytkowaniu, skok jest precyzyjny i równomierny, charakterystyczny dla tych przełączników. Co ważne nie słychać metalowego brzmienia wydobywającego się ze sprężynek pod klawiszami – w tym także tymi dużymi – z czym miałem już styczność podczas testowania innych klawiatur.

Zdjęć produktu:

1/2

Przechodząc do samej funkcjonalności klawiatury. Nie zastosowano tutaj dodatkowych klawiszy multimedialnych, ponieważ opcje te zostały ukryte pod przyciskami F1-F12 – aktywujemy je przytrzymując dodatkowo FN. Do dyspozycji mamy: wyciszenie, głośniej, ciszej oraz funkcje do odtwarzania, pauzy, zatrzymania, wstecz i dalej. Dodatkowo producent udostępnił zmianę częstotliwości, wyboru jednego z trzech profili oraz zmianę podświetlenia.

Zdjęć produktu:

1/3

Podpórka pod nadgarstki, jest często elementem spornym. Spotykam się zarówno ze zwolennikami jak i przeciwnikami tego rozwiązania. Osobiście należę do tej pierwszej grupy, tak i tutaj jej brak zdecydowanie mi doskwierał. Jednakże dzięki temu, że klawiatura nie należy do przesadnie wysokich efekt ten był zniwelowany do minimum. Tutaj warto wspomnieć o dodatkowych nóżkach, które mogą zmniejszyć ten efekt, ale to już jest ściśle uwarunkowane własnymi preferencjami.

Zdjęć produktu:

1/2

Jeszcze parę słów warto nadmienić o niezabudowanych przełącznikach, początkowo ma to tylko walory estetyczne, ale w praktyce jest nieco inaczej. Ponieważ takie rozwiązanie ma niewątpliwe plusy podczas czyszczenia klawiatury, jest to zdecydowanie łatwiejsze niż w standardowych rozwiązaniach.

Sprzęt ten oferuje też podświetlenie, jednakże zamiast się o tym rozpisywać pokaże to w postaci zdjęć (paru wybranych opcji):

Zdjęć produktu:

1/11
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku