Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Cougar Minos X5
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Minos X5
TEST Cougar Minos X5
Myszy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 17 października, 2018
Kategoria: Myszy

UŻYTKOWANIE

Jak wspomniałem w części opisującej wygląd, Minos jest myszą symetryczną. Nie jest to jednak konstrukcja uniwersalna, gdyż producent zastosował dodatkowe przyciski tylko i wyłącznie po lewej stronie gryzonia, przez co jest ona skierowana bezpośrednio do użytkowników praworęcznych. Po obu stronach natomiast zastosowano ogumienie, które w znacznym stopniu poprawia chwyt, nie ma mowy że mysz nam się wyślizgnie.

Cougar-Minos-X5-pic7

Przyciski główne są wypukłe oraz mają delikatne zaoblenie. Klik jest słyszalny, wyraźny, a aktywacja odbywa się nawet na skrajnych krańcach. Scroll działa bardzo poprawnie, jest płynny lecz jego klik jest dość głośny. Mocniej wybija się z tła niż przyciski główne, natomiast użytkowanie jest przyjemnie. Trzeba przyłożyć trochę siły dzięki czemu nie klikniemy go przypadkowo. Poniżej scrolla znajduje się tylko jeden przycisk, którym przełączymy aktualnie używany tryb/dpi. Jego głośność jest podobna jak w przypadku scrolla jednak aktywacja odbywa się błyskawicznie i wymaga bardzo mało siły. Wręcz mam obawy, że w przypadku większej dłoni można nieumyślnie go kliknąć podczas rozgrywek.

Cougar-Minos-X5-pic11  

W przypadku lewej strony, znajdują się dwa przyciski. Aktywacja odbywa się po chwili, ponieważ przycisk musi przebyć „długą” drogę – zaś sama aktywacja jest dość miękka. W kwestii głośności jest przyzwoicie, nie wybija się ponad główne przyciski. Po drugiej stronie nie znalazły się żadne przyciski czy inne przełączniki. W przypadku obu stron znajdziemy warstwę gumy, która ma wyczuwalną fakturę oraz jest przyjemna w dotyku. Muszę przyznać, że wpływa pozytywnie na chwyt. Niestety, ciężko określić jej wytrzymałość w aspekcie ścieralności, co może być dość kluczowe przy długotrwałym użytkowaniu

Cougar-Minos-X5-pic12

 

Sumarycznie mysz ma 5 przycisków, więc jest to dość standardowa ilość. Możemy jednak zdecydować o ich funkcjonalności dzięki dołączonemu oprogramowaniu, więc przejdźmy do niego.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku