Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Cougar Vantar
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Huawei w 2020 ma przegonić Samsunga
Data publikacji:
18.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Vantar
TEST Cougar Vantar
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 12 stycznia, 2018
Kategoria: Klawiatury

UŻYTKOWANIE I FUNKCJONALNOŚĆ

Pewnie część z was ma jeszcze zainteresuje aspekt mechanizmu nożycowego. Większość użytkowników spotkała się z sytuacją gdzie trochę inny układ klawiatury wymagał od nas ponownej „nauki” przy pisaniu. Właściciele wszelkiej maści laptopów, będą zwolennikami z takiego rozwiązania, ponieważ użytkowanie Vantara nieznacznie odbiega od tego do czego przyzwyczaiły nas notebooki. Jednak jak takie rozwiązanie ma się w grach? Jeśli powstają notebooki gamingowe, to znaczy że się da – jednakże i tam producenci zaczynają stosować mechaniczne rozwiązania. Powód jest w zasadzie jeden, szybkość reakcji takiego przycisku. Nie odkryję ameryki stwierdzając, że takie rozwiązanie jest gorsze, jednak sprawdzi się lepiej – w mojej opinii – od standardowej klawiatury membranowej z gumowymi kopułkami.

Cougar-Vantar-pic2  

W przypadku peryferiów, najważniejszym punktem w moim przypadku jest komfort użytkowania. Na wstępie zaznaczę, że jestem zwolennikiem podpórki pod nadgarstki, więc początkowo trochę ubolewałem nad jej brakiem. Nabrałem odmiennego zdania podczas używania tej klawiatury, a to za sprawą jej wymiarów. Jej niewielka wysokość korzystnie wpływa na odczucia z wielogodzinnego wykorzystania, nawet bez rozłożonych nóżek umożliwiających jej delikatne podwyższenie. Nie zapomniano jednak o nich, tak wiec osoby preferujące korzystanie z klawiatury pod lekkim kątem będą usatysfakcjonowane.

Zdjęć produktu:

1/3
 

W kwestii funkcjonalności i multimediów, mamy tutaj skromny, aczkolwiek najpotrzebniejszy asortyment przycisków, które zostały skryte pod klawiszami F1-F12. Możemy sterować odtwarzaczami muzyki i filmów oraz uruchamiać podstawowe programy takie jak przeglądarka czy kalkulator.

Cougar-Vantar-pic6  

Warto uwagę poświęcić podświetleniu – które zrealizowano w identyczny sposób jak we wcześniej testowanym modelu Deathfire FX. Mimo braku dodatkowego oprogramowania dostajemy również osiem kolorów, które możemy rozjaśniać/przyciemniać aż w trzech skokach. To jeszcze nie wszystko, ponieważ klawiatura oferuje dodatkowo osiem trybów takich jak: tęcza w dwóch odmianach, oddychanie, fala, stałe światło (sami ustalamy kolor), rytm oraz fala idąca od wciśniętego przycisku. Poniżej prezentuje część z tych ustawień.

Zdjęć produktu:

1/9
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku