Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Gamdias Hermes P1 RGB
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Huawei w 2020 ma przegonić Samsunga
Data publikacji:
18.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Gamdias Hermes P1 RGB
TEST Gamdias Hermes P1 RGB
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 27 lipca, 2018
Kategoria: Klawiatury

WYGLĄD i JAKOŚĆ WYKONANIA

Hermes P1 prezentuje się dobrze. Postawiono tutaj na prostą, mało udziwnioną konstrukcje – osobiście gustuję w tego typu sprzęcie. Wymiary jej to odpowiednio 443 mm x 156 mm (z podpórką 201 mm) x 38,9 mm. Górę wykonano na bazie ciemnej, aluminiowej płyty, którą dodatkowo wyszlifowano nadając jej połysku. Sama płyta została ładnie zaokrąglona na brzegach, aby uniknąć przypadkowych zahaczeń. Niestety jednak samo wycięcie/ścięcie nie zostało oszlifowane i jest ostre. Logotypów nie uświadczymy tutaj zbyt dużo, jedynie jeden w rogu urządzenia, nad numpadem. Przy nim także znajdują się trzy kontrolki odpowiadające za włączony caps lock, num lock oraz blokadę przycisku Windows.

Zdjęć produktu:

1/5

U dołu nie znajdziemy już aluminium – postawiono na plastik. Za odpowiednie trzymanie blatu odpowiada 5 gumowych stópek, jednakże są one dość śliskie. Tak więc mimo ich dużej ilości, klawiatura potrafi się przesunąć – na moim blacie robiła to bez większego problemu. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet na podwyższających podpórkach producent zastosował gumowe wykończenie, niestety tego samego typu. Zastosowano tutaj także kanaliki do poprowadzenia kabla, na różne kierunki zależnie od ułożenia względem naszej jednostki centralnej. Zastanawiające jest jednak to, kto z tego skorzysta, skoro sam przewód wystaje poza obrys korpusu? Możemy tutaj także dostrzec miejsce do przechowywania klucza do keycapów.

Zdjęć produktu:

1/3

Kabel został owinięty w materiałowy oplot, który jest bardzo elastyczny, układa się dobrze oraz sprawia wrażenie solidnego. Na jego zakończeniu zdecydowano się na zastosowanie pierścienia ferrytowego oraz pozłacany wtyk. Co warto zaznaczyć, mimo kanalików do przeprowadzania kabla, są one całkowicie nieużyteczne.

Zdjęć produktu:

1/2

W kwestii jakości wykonania jest dobrze, ponieważ nie doświadczyłem trzeszczenia czy skrzypienia, jedynie sama aluminiowa płyta mogłaby zostać dodatkowo wyszlifowana także na samych krańcach aby pozbyć się ostrych krawędzi. Łączenie podpórki z samą klawiaturą także sprawia wrażenie że coś tu nie gra, brak idealnego spasowania przy uchwytach trzymających. Warto jednak zaznaczyć, że zastosowano tutaj materiały są grube (płyta) oraz sprawiają wrażenie trwałych.

Zdjęć produktu:

1/2

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku